Eksam. Illustratiivne foto

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

35
(Uuendatud 11:30 24.04.2017)
Riigieksamitele registreerus tänavu üle 10 400 eksaminandi

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6842 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse eksaminandi. Eksamiperiood jätkub kolmapäeval, 26. aprillil eesti keele teise keelena eksamiga, kuhu on registreerunud 2313 eksamitegijat. Inglise keele riigieksam toimub 2. mail ja periood lõppeb 12. mail matemaatika eksamiga. Tulemused avalikustatakse 19. juuniks.

Täna toimuv eesti keele riigieksam on kaheosaline ning sellega mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust, teatas SA Innove. Eksamitöös on neli varianti, millest õpilane valib ühe. Lugemisosa ülesanded tuginevad tekstidel, mis esindavad ilukirjandust, publitsistikat ja populaarteadust. Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400-sõnaline arutlev kirjand ning see pealkirjastada. Eesti keele riigieksam algab kell 10.00 ja lõppeb 16.00.

Eksam. Foto on illustratiivne
© Sputnik / Илья Питалев

Kolmapäeval, 26. aprillil toimub eesti keele teise keelena eksami kirjalik osa, eksami suuline osa viiakse läbi 26., 27. ja 28. aprillil. Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest — kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuur ja rääkimine. Eksami kirjalik osa algab kell 10.00 ja lõppeb ligikaudu 14.30.

Eksamiperioodi alguse puhul tervitas eksamitegijaid haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

„Meeldetuletus, et õppimine kestab kogu elu, peaks olema kirjas iga kooli, elu- ja töökoha uksel. Kuigi gümnaasium lõpeb riigieksamitega, algab sellega uus etapp teie elus. Eksam on just see koht, kus tuleb oma teadmised ja oskused praktikasse rakendada. Tänu eksamitele saame kogemuse, mille põhjal otsustada, kus suunas edasi liikuda eriala omandamiseks," ütles Reps.

„Soovin, et peaksite alati meeles, et hariduse võlu on avastamise võlu. Õppimise nauding on rändamise nauding uute sihtide poole. Tänast eksamit võib vaadata kui jõudmist vahepeatusesse ja see on koht, kust edasi hargnevad tuhande rajad, mida käies saate pidevalt avastada ennast ja maailma," lisas minister.

Riigieksamite periood jätkub 2. mail toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 12. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeele riigieksameid asendavad prantsuse, saksa ja vene keele rahvusvahelised eksamid toimuvad aprillis ja mais. Riigieksamitele registreerus tänavu üle 10 400 eksaminandi.

Riigieksamite esmased tulemused avalikustatakse 19. juuniks infosüsteemis EIS ja riigiportaalis.

35
Tagid:
riigieksam, minister, Innove, gümnaasium, Haridus- ja teadusministeerium, Mailis Reps