Aasta parim eestikeelne kõrgkooliõpik on „Veterinaarhistoloogia“, illustratiivvne foto

Parim eestikeelne kõrgkooliõpik on „Veterinaarhistoloogia“

25
(Uuendatud 10:38 14.03.2017)
Eelmise aasta parimaks eestikeelseks kõrgkooliõpikuks valiti Marina Aunapuu „Veterinaarhistoloogia“, mis käsitleb kodu- ja lemmikloomade organismi ehitust mikroskoopilisel tasandil

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Õpik on Marina Aunapuu aastatepikkuse töö tulemus ja illustreeritud autori enda valmistatud ja pildistatud histoloogiliste preparaatidega. Erialaste mõistete puhul on autor jälginud viimast rahvusvahelist histoloogia nomenklatuuri ja leidnud ka uuematele terminitele sobivad eestikeelsed vasted. Õpik on elektrooniliselt (ePub formaadis) tasuta kättesaadav, vahendas Haridus- ja teadusministeerium.

Eestikeelsete kõrgkooliõpikute konkursi eesmärk on tunnustada eesti teaduskeele arendamist ning eestikeelse terminoloogia rakendamist.

„Loodud eestikeelne terminoloogia kinnistub eelkõige õppimise ja õpetamise käigus ning seda toetavad eestikeelsed õppetekstid ja —ülesanded," ütles Haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner. Ta lisas, et parimaks tunnistatud õpiku puhul tõsteti esile just eestikeelse terminoloogia loomist ja kinnistamist.

Eelmise aasta parima õpiku valisid välja riikliku programmi „Eestikeelsed kõrgkooliõpikud 2013-2017" ekspertkomisjonid ja programmi juhtkomitee. Õpik on valminud sama programmi toetusel.

Eestikeelsete kõrgkooliõpikute konkurssi korraldatakse alates 2010. aastast Haridus- ja teadusministeeriumi eestvedamisel. Konkursile võib esitada ka kõrgkooliõpikuid, mis pole välja antud riikliku programmi raames, kuid on pälvinud akadeemilise kogukonna tähelepanu.

Varasemate aastate parimad eestikeelsed kõrgkooliõpikud

2015 — „Materjalitehnika" I-II osa, mille autorid on Priit Kulu, Jakob Kübarsepp, Andres Laansoo, Renno Veinthal Tallinna Tehnikaülikoolist ning „Immunoloogia", mille autorid on Raivo Uibo ja autorite kollektiiv Tartu Ülikoolist.
2014 — Vello Otsmaa „Betoonkonstruktsioonide arvutamine" ja tõlkeõpik „Orgaaniline keemia", mille vastutav toimetaja on Tõnis Kanger.
2013 — Arne Lepa „Inimese anatoomia".
2012 — A. Klauson, J. Metsaveer, P. Põdra, U. Raukas „Tugevusõpetus" ja Alar Astover „Mullateadus".
2011 — Enno Reinsalu „Eesti mäendus" ja Toivo Järvise „Veterinaarparasitoloogia".
2010 — Ain Raali „Farmakognoosia" ja „Eesti kooli ajalugu. 2. köide", koostajateks Endel Laul ja autorite kollektiiv.

25
Tagid:
terminid, koduloomad, kõrgkool, õpik, parim, Veterinaarhistoloogia, emakeelepäev, Marina Aunapuu, Eesti