Venekeelne Tõnismäe Reaalkool loobus keeleõppes erisuse taotlemisest

Ja siis jäi neid kaks

142
(Uuendatud 16:04 07.02.2017)
Valitsuse ministrid on eri meelt koalitsioonilepingus kokku leppinud kohta

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Margus Tsahkna sõnul ei tee valitsus eesti keele poliitikas ühtegi järeleandmist, vaid panustab oluliselt rohkem, et eesti keele oskajate arv ja tase tõuseks.

Kõik lasteaiad peaks olema eestikeelsed

"Meie julgeoleku ja ühiskonna sidususe huvides on võimalikult suur hulk Eestile lojaalseid kodanikke, selle aluseks on eesti keele oskamine," ütles Tsahkna IRL-i pressiesindaja teatel, vahendas BNS. "Seetõttu soovime, et kõik lasteaiad oleksid eestikeelsed, sest alles gümnaasiumis eesti keele õppimisega alustamine ei anna vajalikke tulemusi. Hea töö ja hariduse alus on eesti keele oskus ning lasteaias keelõppe alustamine toob tegeliku tulemuse."

Tsahkna sõnul on IRL, Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid koalitsioonilepingus kokku leppinud, et venekeelsete gümnaasiumide 40/60 proportsioon jääb alles ja seda arutelu ei avata.

„Valitsus ilmselt teeb erandi"

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsil on hoopis teine arvamus koalitsiooni lepetest.

"Me oleme põhimõtteliselt kokku leppinud, et valitsus seekord [sellise taotluse] rahuldab, aga loomulikult me tahame ka haridusministeeriumis, kes me peame [taotluse valitsusele] esitama, näha ja kokku leppida need tegevused keeleõppe taseme tugevdamiseks," ütles Reps esmaspäeval BNS-ile.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles eelmisel nädalal, et lähiajal on oodata kolme venekeelse kooli taotlust võimaldada neile erisust eesti keele õpetamisel gümnaasiumis. Tema sõnul on Linnamäe Vene Lütseum ja Kesklinna Vene Gümnaasium juba sellekohase otsuse teinud ja lähiajal on oodata veel ühe vene kooli otsust taotlus esitada.

Peaminister Jüri Ratas ütles detsembris, et praeguse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse alusel võib erisust keeleõppes võimaldada.

"Aga see erisus ei ole see, et minnakse üle vene keelele. Erisus on see, et kooli juhtkond saab korraldada keeleõpet paindlikumalt," sõnas peaminister 7. detsembril riigikogus valitsuse infotunnis. Ratas sõnas, et uues koalitsioonis on kokku lepitud, et eesti keele õppe tase peab tõusma.

Tallinna abilinnapea viitas ka, et erisust taotlevates koolides alustatakse samas eesti keele õppe tugevdamisega, et lapsed suudaksid pärast kuueaastast eesti keele õpet anda eksami tasemel C1. Praeguse seaduse kohaselt peavad lapsed omandama eesti keele B2 tasemel. Intensiivsema eesti keele õppe jaoks on vaja nii sisulisi ümberkorraldusi kui ka raha, mida uus koalitsioon on lubanud, märkis Kõlvart.

Tõnismäe Reaalkool loobus keeleõppes erisuse taotlemisest

Tallinnas tegutsev venekeelne Tõnismäe Reaalkool loobus erinevalt kahest teisest venekeelsest koolist taotlemast erisust eesti keele õppes, kirjutas rahvusringhäälingu venekeelne portaal.

"Täna toimus kooli hoolekogu istung, millel otsustati taotlust mitte esitada. Me leidsime, et valitsuse pakutud projekt ei ole piisavalt läbi töötatud," ütles hoolekogu esimees Julia Genno rus.err.ee-le, vahendas BNS.

Varasemalt oli Tõnismäe Reaalkooli direktor Nina Sõtnik ERR uudistesaatele Aktuaalne Kaamera öelnud, et C1 tasemel keeleeksami andmiseks oleks vaja alustada tegevust juba algkoolis. "Kui rääkida eesti keele õpetamisest, siis ei ole siin võimalik teha hüpet, lisades keeletunde, et valmistada lapsed ette C1 taseme eksamiks. See töö peaks minu arvates algama juba algkoolis," rääkis Sõtnik.

Praeguseks pole Tallinna linnavolikogu menetlusse vastavaid taotlusi veel antud, öeldi esmaspäeval linnavolikogust BNS-ile. Kui volikogu taotused heaks kiidab, saadetakse need edasi otsustamiseks valitsusele.

142
Tagid:
keeleõpe, eesti keel, lütseum, keskerakond, gümnaasium, venekool, kool, IRL, Mihhail Kõlvart, Margus Tsahkna, Mailis Reps, Eesti