Lipud emakeelepäevapuhul.

Emakeelepäeval kirjutas e-etteütlust rekordarv inimesi

128
Emakeelepäeval toimus Vikerraadios üheksandat korda e-etteütluse võistlus, kui poole tunni jooksul jõudis toimetuseni 5573 etteütlust.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Tegemist on uue rekordiga, varasem rekord jäi 2014. aastasse 4319 tööga.

Kõige kiiremini ja korrektsemalt kirjutasid etteütluse Laura Valli, kes on üldvõitja täiskasvanute kategoorias, Kärt Talsi filoloogide kategoorias, Carolyn Lumi õpilaste kategoorias, Lili Milani muu emakeelega inimeste kategoorias ja Aivar Paidla välismaal elavate eestlaste kategoorias.

„Raskusastmelt oli tänavune etteütlus optimaalne, sajaprotsendiliselt õigesti kirjutatud tekste oli nagu tavaliselt alla kümne. Kõige enam eksiti seekord sõnadega „kontradmiral" ja „Läänemere maad," kommenteeris Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja-vanemteadur Peeter Päll.

Tänavuse e-etteütluse korrektne tekst on selline:

«Adalbert, paks koer, kohvi ja moosi ja mustasõstra-veinikastet pealikule ja kiiresti!» hõikas zombistunud kambüüsiülemale kipper Hillar Hurmav, mees, kel kallim igas Läänemere maade sadamas. Kõik mereaastahuvilised ja vegankruiislased tuleb Rohuküla-Heltermaa liinil ära vedada ning barkassiga Hari kurgus dokkimiseks pole aegagi. Mõtlik pootsman, käes mõttetu kirjaplokk, kannab tekimadrused järjestikku munsterrolli. Marssallik e-resident sooritab aga mängus egomaniakliku kontradmiraliga šahhi.

2016. aasta e-etteütluse teksti koostasid:

Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja-vanemteadur
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Edward Kess, Brüsseli II Euroopa Kooli eesti keele õpetaja, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi liige
Martin Ehala, Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse professor, vanemteadur
Maire Raadik, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja (nõuandjana)

 

128
Samal teemal
Esmaspäeval on emakeelepäev