M. V. Wool alustas töötajate koondamisega

M. V. Wool alustas töötajate koondamisega

(Uuendatud 19:21 14.12.2019)
Listeerianakkuse tõttu raskustesse sattunud kalatöötlemisettevõte M.V. Wool alustas laupäeval töötajatele koondamisteadete üleandmist.

TALLINN, 14. detsember — Sputnik.  M. V. Woolis töötab 125 inimest, kellest Postimehe andmeil jäetakse palgale umbes 15 töötajat, et firmat miinimumrežiimil käigus hoida, kirjutab ERR.

"Täna said koondamisteate need, kes tööl olid," ütles ettevõtte esindaja ERR-ile.

Pärast veterinaar- ja toiduameti (VTA) 25. novembril tehtud ettekirjutust, millega amet peatas ettevõtte tegevuse, esitas M.V. Wool töötukassale kollektiivse koondamise teate. 

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, avaldati septembris Eesti Televisiooni saates info selle kohta, et mitu inimest on Eestis listeerioosi* nakatumise tõttu surnud. Samas kinnitati, et neil tuvastatud bakteritüvi vastas kalatehases M.V. Wool leitud bakteri tüvele.

Seoses sellega algatas VTA ulatusliku kontrollreidi, mille tulemuste põhjal tegi ettekirjutuse rakendada M.V.Wooli tootmistsehhides täiendavaid kaitsemeetmeid.

Novembris kontrollisid ametkonna spetsialistid ettevõtet uuesti ja avastasid proovides listeeriabakteri.

Olukorda kommenteerides teatas Veterinaar- ja Toiduameti asejuhataja Olev Kalda, et võetud proovid näitasid, et tehases M.V.Wool listeeriabakteri vastu võitlemiseks rakendatud meetmed pole olnud piisavalt tõhusad.

Eesti kalatehase M.V. Wool juhtkond otsustas toodangus tuvastatud listeeriabakteri tõttu tootmise peatada. 

*Mis on listeeria ja kuidas seda vältida

Listeeriabakter on eeskätt saastunud toiduga üle kanduv haigusetekitaja, kuid bakter on tõesti keskkonnas väga laialdaselt levinud ning teda esineb mullas, vees, taimedel ja imetajate soolestikus.

Nakkusallikaks võib olla ka haige loom või inimene. Koduloomadest on kõige sagedamini nakatunud veised, lambad ja kitsed. Loomad, kellel esinevad listerioosi sümptomid, võivad eritada haigusetekitajaid piima, vere ja roojaga.

Haigustekitajat on leitud ka loomasöödast, lindudel, kaladel, putukatel jm. Listeeriabakteri laia leviku tõttu looduses puutuvad inimesed selle bakteriga sageli kokku, kuid sellega ei kaasne ilmtingimata nakatumist.

Listerioosi tekke põhjuseks on enamasti saastunud loomsete toiduainete tarvitamine, sh ebapiisavalt kuumutatud liha- ja kalatooted, toorpiim ja toorpiimatooted, toores puu- ja köögivili.

Kõrgema riskiga toitudeks on toidud, mis ei pea enne tarbimist küpsetama või keetma. Näiteks kuumtöödeldud lihatooted, viinerid, pasteedid, toorpiimast valmistatud pehmed juustud jne. (Allikas: Veterinaar- ja Toiduamet).

Lugege lisaks: 

Tagid:
koondamine, M.V. Wool, majandus, kala, listerioos, VTA
Samal teemal
VTA: koeraga Norrasse reisimist tasub vältida
Venemaa lubas Eesti firma oma kalaturule
VTA: Internetis müüakse ebaseaduslikke toidulisandeid