Kullakangid

Danske Bank soovitas Eesti klientidel raha kullasse "peita"

58
(Uuendatud 11:33 11.11.2019)
Meediasse ilmusid teated kullast, millesse Danske Banki Eesti klientidel rahapesu skandaali ajal vahendeid paigutada soovitati.

TALLINN, 11. november — Sputnik. Danske Banki Eestis filiaal soovitas oma jõukatele klientidele anonüümsuse tagamiseks oma hoiused kullaks muuta. Meedia teatel hakati hoiustajatele vastavaid ettepanekuid tegema pärast rahapesuskandaali algust.

"Pank on teinud ettepaneku paigutada raha kullasse, et kaitsta oma sääste ja tagada klientide anonüümsus," teatab "Kommersant" Bloombergile viidates.

Lisaks hoiuste anonüümsusele pidi raha konverteerimine kullaks aitama kliendi varahaldust mobiilsemaks muuta. Samal ajal ei olnud Danske Banki Eestis asuva filiaali aruannetes kullakangide müüki üldse kajastatud.

Danske Bank ise keeldus meedias ilmunud teavet kommenteerimast.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, oli Danske Bank sunnitud oma tegevuse mitmes riigis lõpetama skandaali tõttu, mis puhkes Hermitage Capitali kurikuulsa omaniku Bill Browderi tõttu.

Kahtluste uurimiseks algatas Eesti riigiprokuratuur 2018. aasta suvel kriminaalasja. Selle tulemusel selgus, et Eestit läbinud räpase raha summa võib olla üle 230 miljardi euro.

Danske Banki juhtkond teatas 2019. aasta veebruaris krediidi- ja finantsettevõtte tegevuse lõpetamisest Baltimaades ja Venemaal.

Vene Föderatsiooni keskpank tühistas 1. novembril Danske Banki Venemaa filiaali litsentsi.

Panga Eesti filiaali juhataja avastati oma kodu juurest surnuna – politsei toimunus midagi uurimisväärset ei leidnud.

Lugege lisaks:

58
Tagid:
Bloomberg, kuld, rahapesuskandaal, Danske Bank Eesti, Eesti
Teema:
Danske rahapesuskandaal (40)
Samal teemal
Eesti Swedbanki juhi volitused peatati
Miljardite otsad vees: Danske Eesti eksjuht on surnud, uurimist ei järgne