Turkish Stream

Türgi selgitas Euroopale, miks on Venemaa gaas ameeriklaste LNG-st märksa soodsam

46
(Uuendatud 11:54 06.11.2019)
Türgi presidendi julgeoleku- ja välispoliitika nõukogu liige Nurşin Ateşoğlu Güney selgitas, mispärast eurooplastel on parem osta Venemaa maagaasi selmet USA-st pärit vedelgaasi sisse vedada.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Türgi presidendi julgeoleku- ja välispoliitika nõukogu liige Nurşin Ateşoğlu Güney leiab, et torujuhtmeid pidi saabuv Venemaa maagaas tuleb Euroopa tarbijatele kätte palju soodsamalt kui Ameerika Ühendriikide pakutavad ookeanitagused alternatiivid.

„Vene gaas on väga odav. Ameeriklased on otsustanud tarnida oma põlevkivigaasi LNG kaudu, kusjuures nad ongi seda juba teatud Euroopa riikidesse toonud, kuid see gaas on kallis,” nentis Güney RIA Novostile.

Oma hinnangut põhjendas ta sellega, et suur Venemaa torujuhtmete võrgustik on juba olemas. „Seega muudab gaasijuhtmete olemasolu end nendele eurooplastele majanduslikult äratasuvaks, kes langetavad otsuse Venemaa gaasi kasuks ja eelistavad just seda,” märkis Güney.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et projekt Turkish Stream näeb ette kahest harust koosneva gaasijuhtme rajamist  läbilaskevõimsusega 31,5 miljardit kuupmeetrit aastas.

Viimasel ajal on Türgi hoogsalt vabanemas talle külma sõja aastatel peale surutud ameeriklaste peamise Väike-Aasias asuva vasalli kuvandist.

Washingtoni tungivate „soovituste” kiuste on Türgi liitunud Venemaa gaasijuhtme Turkish Stream projektiga, ostnud Moskvalt partii raketitõrjesüsteeme S-400 Triumph ja sundinud ameeriklased nende kontrolli all olnud Süüria põhjaosast tegelikult, de facto taganema.

Lugege lisaks:

46
Tagid:
USA, LNG terminal, gaasijuhe, Turkish Stream, Euroopa, Türgi
Samal teemal
Miks ameeriklaste gaas Nord Stream 2-le konkurendiks ei ole