Baltika vabanes Eestis asuvatest õmblusvabrikutest

Baltika vabanes Eestis asuvatest õmblusvabrikutest

33
(Uuendatud 09:55 02.11.2019)
Likvideerimisele lähevad ettevõtte tsehhid Kohtla-Järvel ja Tallinnas. Töö kaotab üle 300 töötaja. Tänu nendele meetmetele loodab ettevõte säästa 2 miljonit eurot.

TALLINN, 2. nov — Sputnik. Reedel, 1. novembril, otsustas üks Eesti rõivatööstuse liidreid, AS Baltika, lõpetada temale kuuluva õmblusfirma OÜ Baltika Tailor tegevuse ja alustada likvideerimisprotseduuri.

Likvideerimisele lähevad ettevõtte tsehhid Kohtla-Järvel ja Tallinnas. Vallandatakse üle 300 inimese. Tänu nendele meetmetele loodab ettevõte säästa 2 miljonit eurot.

Teatatakse, et tooraine ja tööjõu liiga kiire kallinemise tõttu Eestis hakkab Baltika nüüd tellima õmblustöid teistest Euroopa riikidest (konkreetseid riike nimetamata). Tootearenduse, disaini ja kvaliteedikontrolliga tegelevad endiselt AS Baltika asjaomased osakonnad Eestis.

 "Baltika tänane ärimudel on kallis ja püsikulude osakaal väga suur, mis teeb reageerimise väliskeskkonna mõjudele ja nõudlusele ülimalt raskeks. Eelmise aasta lõpus hakkasime planeerima strateegilist pööret," selgitas Baltika juhatuse esimees Meelis Milder tänavu kevadel. Ta lisas, et tegemist on parima plaaniga kasumisse jõudmiseks.

Mainstream segmendis liidetakse alates 2020. aasta kevadhooajast Monton, Mosaic ja Bastion ühe Montoni brändi alla, mille väärtuspakkumine muudetakse vastavaks laienenud sihtsegmendile ja kliendiootustele, teatas Baltika börsile.

Baltika jäi möödunud aastal 3,1 miljoni euroga kahjumisse. Aasta kokkuvõttes vähenes rõivatootja müügitulu kokku 6 protsenti ja oli 44,7 miljonit eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lugege lisaks: 

33
Tagid:
tootmine, koondamine, ettevõtlus, likvideerimine, majandus
Samal teemal
Riik toetab Ida- ja Kagu-Eestisse 360 uue töökoha loomist
Ahtme elanikud saatsid võimudele uue protestikirja
Aasta lõpuni tööd veel on, aga eks siis paistab: mis Eesti energeetikuid ees ootab
Põlevkivikriis tabas Ahtmet: kümned inimesed said koondamisteate