Heleikopterkeskuse avamine Jasenevos 2019

"Venemaa Kopterid" ja Yandex Takso loovad Moskvas lennutakso

61
(Uuendatud 09:17 29.08.2019)
Vene haldusfirmale "Venemaa Helikopterid" kuuluv ettevõte VR-Tehnoloogiad ja Yandex Takso kirjutasid alla kokkuleppele ülelinnalise õhuliikluse loomiseks

TALLINN, 28. august — Sputnik. VR-Tehnoloogiate poolt kirjutas lepingule alla peadirektor Aleksandr Ohhonko ning Yandex Takso poolt strateegilise partnerluse valdkonna direktor Aleksei Fedotov, teatab RIA Novosti korrespondent lepingu allkirjastamise tseremoonialt.

Venemaa päästeameti õppused
© Sputnik / Максим Блинов

Nagu VR-Tehnoloogiate peadirektor ajakirjanikele selgitas, näeb kokkulepe ette terve taristu väljatöötamist, mis kätkeb endas nii droone kui piloodiga sõiduriistu, õhuliikluse juhtimissüsteeme ja muud.

"Tuleval aastal algavad proovilennud äärelinna ja Moskva ringtee vööndisse ning juhul kui nende ohutus ja kasumlikkus kinnitust leiab, hakkame kavandama lende linna piirest lennujaamade piirkonda," ütles ta.

Meediaagentuur Rossija Segodnja on Moskva lähistel Žukovskis avatud lennundussalongi MAKS-2019 ametlikuks teabepartneriks.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutanud on, pannakse Venemaa ülisuure territooriumi tõttu üha enam rõhku lennutranspordi taastamisele, mis peale NSV Liidu lagunemist ja kodumaise lennutööstuse varjusurma suikumist pikaks ajaks unustusehõlma vajus.

Lugege lisaks:

 

61
Tagid:
Moskva, takso, helikopter, Yandex.Taxi, Venemaa
Samal teemal
Üllatus NATO-le: Eesti külje all asuvale saarele tekkis Vene sõjaväe kopteriväljak