Frakkimistehnoloogiat kasutav puurtorn

Briti gaasisõltumatus kas tegelikkus või soovunelm

54
(Uuendatud 11:02 21.08.2019)
Sel nädalal avaldatud värske uuringu kohaselt on Ühendkuningriigi põlevkivigaasivarude hulk mitu korda väiksem kui seni arvati.

TALLINN, 21. august — Sputnik. Briti Geoloogiaamet ennustas 2013. aasta aruandes, et riigis võib olla 1300 triljonit kuupjalga põlevkivigaasi, millest piisab hinnanguliselt 50 aastaks, vahendab Sputnik International.

Optimistlikust prognoosist lähtuvalt peeti Suurbritanniat juba potentsiaalseks gaasieksportijaks, nagu omal ajal Ukrainat tema samuti väidetavalt "põhjatute teoreetiliste kildagaasivarudega", mis osutusid tegelikkuses praktilist väärtust mitteomavaiks.

Paraku näitas ametkonna ja Nottinghami ülikooli poolt läbi viidud Bowlandi põlevkivimoodustise värsked uuringud leidsid, et sinna mahub potentsiaalselt vaid murdosa prognoositud gaasikogustest.

Teisipäeval ajakirjas Nature Communications avaldatud uuringu lükkas tagasi Suurbritannia gaasitootja Cuadrilla. Kildagaasile panustanud ettevõte palus oodata reaalsete gaasipuuraukude tulemusi.

Frakkimine, mis on kõrge rõhu all oleva vee ja kemikaalide segu pressimine kildakivimitesse gaasi eraldamiseks, on tekitanud laialdast muret kaasnevate maavärinate ja keskkonnamõjude pärast, mis on ettevõtetele puurimislubade saamist raskeks muutnud.

Lugege lisaks:

 

 

54
Tagid:
Suurbritannia, energiajulgeolek, energia, maagaas, gaas
Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Samal teemal
Miks ameeriklaste gaas Nord Stream 2-le konkurendiks ei ole
Suur investeering: Pihkva oblastisse tuleb Eesti tehas