USA uued Venemaa-vastased sanktsioonid on jõustunud, illustreeriv foto

Rahandusteadlane USA Venemaa-vastastest sanktsioonidest: kõik on tehtud üsna kavalasti

93
(Uuendatud 19:11 06.08.2019)
Rahandusteadlane kõneles sellest, millega ameeriklaste sanktsioonide teine, Skripalide juhtumiga seotud lisapakett Venemaad ohustab.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Venemaa valitsuse juures töötava rahandusülikooli sotsiaalmajanduslike uuringute instituudi direktor Aleksei Zubets on veendunud, et Venemaa jaoks neil sanktsioonidel mingit tõsist tähendust ei ole.

"Ühest küljest pidi teine pakett automaatselt kehtima hakkama ja Trumpil tuli lihtsalt seadust täita. Teisalt aga ei taha Trump ja nende sanktsioonide väljamõtlejad kahjustada rahandusturul tegutsevate USA ettevõtete huvisid. Seetõttu on selles sanktsioonidepaketis kõik tehtud üsna kavalasti," ütles Aleksei Zubets intervjuus raadiole Sputnik.

Директор Института социально-экономических исследований Алексей  Зубец
Venemaa valitsuse juures töötava rahandusülikooli sotsiaalmajanduslike uuringute instituudi direktor Aleksei Zubets

Eksperdi sõnul on uus pakett sedamoodi kokku seatud näitamaks, et sanktsioonid küll on, kuid mingeid tõsiseid sanktsioone seal tegelikult ei ole.

"Tegelikult on tegemist teatava sooviga Ameerika Ühendriikide siseopositsioonile kont hambusse visata ja samas mitte kahjustada ameeriklaste rahanduskampaaniaid. Seadust tuli täita – nad on seda täitnud, ent samas toiminud nõnda, et keegi sellest ei kannataks," märkis Zubets.

Seda, et need sanktsioonid on tühised, on näidanud Venemaa rahandusturud, mis ei ole neile mingil moel reageerinud, lisas ta.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, allkirjastas USA president Donald Trump augusti algul pärast kongresmenide ähvarduskirja määruse teise, seoses GRU endise töötaja Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitusjuhtumiga loodud Venemaa-vastase sanktsioonidepaketi rakendamiseks.

USA uued Moskva-vastased sanktsioonid kätkevad endas Venemaa riigilaenu puudutavaid piiranguid, rahvusvahelistele organisatsioonidele esitatud nõudeid Moskvale mitte laenu anda ja terve hulga kaupade Venemaale eksportimise keeldu.

Esimene sanktsioonidepakett keemia- ja bioloogiliste relvade kontrolli seaduse raames, mille nõuete täitmata jätmises on USA Venemaad süüdistanud, jõustus 2018. aasta 27. augustil.

93
Tagid:
poliitika, majandus, sanktsioonid, Venemaa, USA
Teema:
"Inglanna õiendab häda" (134)
Samal teemal
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu
"Inglanna õiendab häda"