Balti riikide lipud

Eesti tunnistati Lätis kõige edukamaks Balti riigiks

37
(Uuendatud 09:27 29.07.2019)
Läti professor avaldas arvamust Balti riikide edukuse teemal ja leidis, et kolmest Balti riigist kõige edukam on Eesti.

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Kõige edukam Balti riik on Eesti, teatas Läti Ülikooli professor Gundars Bērziņš. Tema sõnul kuulub Eesti Põhja-Euroopasse. "Eestis on sissetulekud suuremad ja maksud madalamad kui Lätis. Seetõttu on see riik meie hulgas esikohal," ütles professor intervjuus raadiole Baltkom. 

Gundars Bērziņš märkis, et Eesti üks eduteguritest on digimajandus, mis annab suurt lisaväärtust. "Nad said sellest ruttu aru ja läksid üleilmse tendentsiga kaasa," selgitas ekspert.

Kui kujutada ette tinglikku pjedestaali, järgneb Eestile Leedu. "Leedu loob majandust, mis suudab investeerida arengusse," rääkis Bērziņš.

Tema arvates seisneb Leedu suur pluss selles, et nii riigis kui ka selle pealinnas on võimul enam-vähem ühed ja samad erakonnad, "mis arendavad majanduskeskusi".

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Maailma Konkurentsivõime Keskus (IMD - WORLD COMPETITIVENESS CENTER) avaldas maikuus maailma riikide konkurentsivõime edetabeli. Sellest selgub, et võrreldes eelmise aastaga on Eesti langenud neli kohta - 31. kohalt 35. kohale.

Politoloog: eestlased ei mõista, et praegune olukord on hullem kui 1990. aastatel >>

Balti riikidest on parimat tulemust näidanud Leedu, kes on tõusnud 32. kohalt 29. kohale ja läinud Eestist mööda. Läti konkurentsivõime olukord on jäänud samaks (40. koht). Kokku on edetabelis esindatud 63 riiki. IMD versiooni kohaselt on maailma kõige konkurentsivõimelisem riik praegu Singapur. Talle järgnevad Hongkong ja USA.

Konkurentsivõime all peab uurimus silmas rahvamajanduse võimet luua ja hoida keskkonda, milles tekib konkurentsivõimeline äritegevus.

Venekeelset intervjuud saab kuulata siit:

37
Tagid:
reiting, majandus, Baltimaad, Leedu, Läti
Samal teemal
IMF on mures Eesti tootlikkuse kasvu pärast
Tööstussektori kasvu taga on elektroonikatööstus
Eesti Pank: Majanduse stimuleerimine eelarve kaudu oli viga
Eesti Pank: Majanduse konkurentsivõime langus viitab probleemidele tulevikus