Venemaa eriolukordade ministeeriumi vesilennuk БЕ-200ЧС

Ekspert selgitas ameeriklaste suurt huvi Vene vesilennuki Be-200 vastu

88
(Uuendatud 12:00 18.08.2019)
Venemaa vesilennuki Be-200 tarned Ameerika Ühendriikidesse algavad aastatel 2020–2021.

TALLINN, 23. juuni — Sputnik. Lennukite konstrueerimisbüroo "Iljušin" peadirektor Juri Grudinin rääkis Le Bourget lennundusnäitusel ajakirjanikele, et Venemaa alustab vesilennukite Be-200 tarnimist Ameerika ettevõttele aastatel 2020–2021. Ekspert Aleksei Leonkov rääkis raadio Sputnikule selle amfiiblennuki eripäradest. 

Eelmise aasta juunis sõlmisid Ameerika firma Seaplane Global Air Services ja Venemaal Taganrogis asuv Berijevi-nimeline Lennunduse teaduslik-tehniline keskus lepingu kümne amfiiblennuki Be-200CS tarnimiseks.

"Oleme kokkuleppele jõudnud, dokumendid on allkirjastatud, tarned algavad 15 kuud pärast maksete laekumist. Ma arvan, et rahastamine algab septembris," ütles Grudinin.

Ta lisas, et inseneride ja muu personaliga probleeme pole. "Personaliprobleeme ei ole. Tehas on täielikult mehitatud nii inseneri-, projekteerimis- ja tehnoloogilise personaliga," märkis ta.

Euractiv: kuidas EL-i riigid üksteist metsapõlengute ajal abistavad >>

Ajakirja "Isamaa arsenal" kommertsdirektor Aleksei Leonkov rääkis raadio Sputnikule Be-200 eelistest.

"Kui tulekustutusversioonis Be-200 veepinnale laskudes täituvad tema mahutid vajadusel kiiresti kas mage- või mereveega. See on üheks tema eeliseks. USA-s, kus esineb sageli suuri metsapõlenguid, sellise klassi lennukeid, mis kiiresti suuri veekoguseid pardale võtta suudaksid, ei ole. Loomulikult on neil tuletõrjehelikopterid, on ka lennukid, kuid need töötavad teisel põhimõttel," selgitas Aleksei Leonkov.

Be-200 on küll amfiiblennuk, kuid võib maanduda ka maapinnale.

Arvan, et ameeriklastes tekitasid huvi just need omadused. Lisaks võib see õhusõiduk maanduda ka tavalisele lennurajale. Ta võib ka veepinnale laskuda ja alles siis kuivale maale sõita," selgitas Aleksei Leonkov.

Mitmeotstarbelised amfiiblennukid Be-200 on mõeldud abi osutamiseks eriolukordades, otsingu- ja päästetöödeks veekogudel, sanitaar- ja kaubavedudeks, tuletõrjeversioonis aga tulekustutusülesannete lahendamiseks.

Vikipalu metsapõlengut käis kustutamas kokku üle tuhande inimese >>

Mõni aeg tagasi teatati, et Berijevi-nimeline Lennunduse teaduslik-tehniline keskus allkirjastas 2018. aasta septembris lepingu viie vesilennuki Be-200ES tarnimiseks Tšiilile, kusjuures hiljem suurendati lennukite arvu seitsmeni.

88
Samal teemal
Rootsis möllavad metsatulekahjud
Kreeka maastikupõlengute ohvrite arv on tõusnud 74-ni
Kuivad ilmad soodustavad metsa- ja maastikupõlengute arvu kasvu
Päästeamet jätkab lõkkepatrullidega
California põlengutega võitlevad tuhanded tuletõrjujad