Eesti stend 24. rahvusvahelisel transpordi- ja logistikateenuste ning tehnoloogiate messil TransRussia 2019 Moskvas

Eesti TransRussial: meie ei kostita söögi ja joogiga, nagu seda teevad lätlased

80
(Uuendatud 12:21 18.04.2019)
Moskvas avatud näitusel TransRussia on kolme Balti riigi stendide seas kõige enam külastajaid Lätil – kohal on tähtsad ametnikud, kohale on tulnud teede- ja sideminister, töötab baar. Eestlastel aga on kõik rahulik ja ilma kostitamata – töisel kombel.

TALLINN, 18. aprill — Sputnik, Aleksei Stefanov. Baltimaade kolm riiki esindavat stendi 24. rahvusvahelisel transpordi- ja logistikateenuste ning tehnoloogiate messil TransRussia Moskvas CrocusExpo näitusesaalis on jagatud traditsioonilisel viisil.

Sillamäe sadam
© Sputnik / Евгений Ашихмин

"Eestil, Lätil ja Leedul pole mõtet kõrvuti seista – isegi Eesti oma stendil on esindatud ekspedeerimisfirmad, kes üksteisega konkureerivad. Tore, et näitusel on igal riigil oma koht. Arenenud turg ongi sellepärast arenenud, et igaühel on oma kindel tegevusvaldkond. Ettevõte ei leia endale klienti mitte sellepärast, et on ta esimesena koridoris kinni püüdnud, vaid ikka sellepärast, et pakkus välja parima teenuse. Meie kliendid teavad, kus me asume, ja tulevad siia," selgitas Sputniku korrespondendile näituse TransRussia Eesti stendi kuraator Tatjaja Jerjomina.

Куратор эстонского стенда на выставке ТрансРоссия Татьяна Еремина
© Фото : Алексей Стефанов
Näituse TransRussia Eesti stendi kuraator Tatjaja Jerjomina.

Teistsugust tööstiili on selgesti näha Läti punavalge stendi juures. Siin toimib baar, kus külalisi korraldajate kulul kostitatakse, ja näha on riigiametnike suurt asustustihedust ruutmeetri kohta: Läti suursaadik Venemaal, Läti raudteede juht ja koguni teede- ja sideminister, kes on Moskvasse justnimelt näitusele kohale lendas.

Kõigele vaatamata: Eesti ettevõtted osalevad näitusel TransRussia>>

Ka Eesti stendi juures ajavad ärijuhid potentsiaalsete klientidega juttu, kõnelevad oma teenustest, aga kiirustamata ja käratult.

"Meiegi meelitasime varem kliente söögi ja joogiga, aga enam me seda teha ei taha. Leiame, et see pole töös kõige olulisem. Püüame köita tähelepanu oma teenustega, töö kvaliteediga. Niisugune on meie lähenemine," lausus Jerjomina lühidalt.

Ta ütles, et tänavu on Eesti stendil esindatud ettevõtteid jäänud vähemaks – kõigest kümme, kuid see pole tingitud sellest, et keegi oleks keeldunud Moskvasse sõitmast. Ettevõtted maksavad näitusel esinemise eest raha ja on sunnitud oma kulutustesse hästi säästlikult suhtuma.

"Eesti osales Trans Russial eelmistelgi aastatel, osaleb sel aastal ja loodame, et osaleb ka edaspidi. Ennekõike seetõttu, et seda pole tarvis mitte ametnikele, vaid ettevõtetele," ütleb Tatjana Jerjomina.

"TransRossija": Eesti väljapanek märgiti ära parima rahvusliku väljapanekuna>>

Muuseas, oma saavutustest ja plaanidest keelduvad Sillamäe sadama, Tallinna, raudteefirma Operail ja teiste Eesti ettevõtete esindajad agentuurile Sputnik kõnelemast. Jerjomina kinnitab, et küsimus pole poliitikas, vaid selles, et TransRussia väljapanekute juures töötavad üksnes keskastme juhid, kes ei ole volitatud ajakirjandusega suhtlema.

Латвийский стенд на выставке ТрансРоссия 2019
© Фото : Алексей Стефанов
Läti stend 24. rahvusvahelisel transpordi- ja logistikateenuste ning tehnoloogiate messil TransRussia 2019 Moskvas.

"Potentsiaalsete klientide poolt on huvi olemas, sugugi mitte väiksem kui eelmistel aastatel, vaid võib-olla isegi rohkem. Millised iganes ei ole poliitilised suhted, mida ma üldse ei taha puudutada, majandus on majandus. Kaubad on müügil, kaubakoormad teel. Ja tänavu pakub Eesti stend välja uuenduse – targa logistika. Me töötame deviisi all "Eesti – teie loogiline (logistiline) valik" (i. k. Estonia - Your Log(ist)ical Choice) - toim.). Meie põhitrumbiks on digitaliseerimine, mis avaldab mõju dokumentide töötlemise kiirusele. Täna ei ole transpordiäri eesmärgiks ainult see, et kaubalaar kiiresti kohale toimetada, vaid see, et ka kõik saatedokumendid kärmesti ära vormistada. Sest sageli liiguvad kaubad kiiremini kui vormistamisele ühele poole saadakse. Siin aga püüamegi ajaga ühte jalga käia, meie ettevõtted on selle poolest alati silma paistnud," märkis Tatjana Jerjomina.

Eesti esindaja "TransRossijal" – tahame olla nagu lätlased>>

Tema on riigipoolse toetusega riiki esindavate ettevõtete tegevusele rahvusvahelistel näitustel erinevates riikides rahul.

"Meile pole vaja üritusi, kus osaletakse tipptasemel ja lahendatakse poliitilisi küsimusi. Siin, meie stendi puhul käib konkreetne töö, mida teevad keskastme spetsialistid. Näitusi, mida Eesti riigi poolt toetatakse, ei ole vähemaks jäänud, transporditeenuste eksport on riigi poolt toetatud. Ettevõtte asi on võtta sellest maksimum," sõnas Tatjana Jerjomina kokkuvõtteks.

80
Tagid:
Operail, logistikakeskus, logistika, Eesti, TransRussia