Venemaa peaminister Dmitri Medvedev 29.03.2019 kohtumisel suuremate IT-ettevõtete juhtidega.

Venemaa kogemus: IT-spetsialiste on võimalik välismaalt tagasi saada

77
(Uuendatud 12:05 31.03.2019)
IT- ja muude tippspetsialistide kodumaale tagasi toomise veelgi tõhusamaks muutmiseks alustatakse valitsuse ja ettevõtete ühisporgrammi.

TALLINN, 31. märts - Sputnik Kuni noorte IT-spetsialistide tagasipöördumiseni välismaalt võiks kaaluda riikliku ja erasektori koostööd ning uute motivatsioonisüsteemide loomist ettevõtetes, vahendas RIA Novosti Venemaa peaminister Dmitri Medvedevit. 

Foorum Avatud innovatsioon 2018 Skolkovos
© Sputnik / Григорий Сысоев

Noorte spetsialistide välismaalt tagasitoomise teema tõstatas Yandexi peadirektor Jelena Bunina, märkides, et viimase kolme aasta jooksul on õnnestunud kodumaale tagasi tuua enam kui 120 spetsialisti.

Ta tegi ettepaneku luua hinnalise IT-personali tagasitoomiseks ühine ettevõtlus- ja valitsusprogramm. "See on täiesti individuaalne. Kedagi on tagasi tuua lihtsam, kedagi raskem. Meil arvatakse, et peaaegu kõik noored lahkuvad. See on muidugi absoluutne vale, kuid kvalifitseeritud inimeste äravool on siiski üsna suur," ütles Medvedev kohtumisel IT-ettevõtete juhtidega.

Ta nõustus, et selles olukorras võiksid valitsus ja ettevõtted koostööd teha. "Me mõistame, et noored tahavad maailma näha ja kui sellega kaasneb ka hea sissetulek, on raske ära öelda.

Rootsi ja Eesti teadlaste saavutus toob läbimurde andmeedastusse >>

Kuid aeg on tagasi pöörduda ja siinkohal võiks mõelda sellise avaliku ja erasektori ühistegevusele, kuid tegelikult on kõikidel oma lugu," rõhutas peaminister. 

Tippspetsialistide arv Eestis on suurenenud 44 protsenti >>

Ta rääkis juhtumist, kus ühe suure Venemaa farmaatsiaettevõtte juhtkond suutis uue motivatsiooni- ja tasustamissüsteemi abil välismaale läinud personali täielikult tagasi tuua.

"Objektiivselt, mõne aasta pärast tahab inimene koju naasta, sest ta on harjunud elama Venemaal. Kuid selleks tuleb üles ehitada õige koordinaatide süsteem," ütles peaminister.

Kontrollimatu e-valimissüsteem
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on Venemaa digitaalsete avalike teenuste kasutamise kasvu osas  maailmas kolmandal kohal ja selle aktiivsuses esikümne seas, näitas rahvusvahelise konsultatsioonifirma BCG uuring. 

BCG küsitles digitaalsete avalike teenuste kasutamise teemal 30 riigis rohkem kui 13 000 inimest, Uuring hõlmas järgmisi valdkondi: juurdepääsuvahendid elektroonilistele avalikele teenustele, kasutamise sagedus, rahulolu teenuste kvaliteediga ja tehisintellekti (TI) kasutamine riigiorganite töös.

"Uuringu kohaselt on Venemaa digitaalsete avalike teenuste kasutamise intensiivsuse poolest esikümnes ja kasutamise kasvu kategoorias koguni kolmandal kohal, ületades oma 42%-ga maailma keskmist taset - 15% - peaaegu kolmekordselt.

77
Tagid:
tippspetsialist, tippspetsialist, tipptöötaja, IT-ettevõtted, IT-spetsialist, IT-süsteem, IT-töötaja, IT
Samal teemal
Tippspetsialistide arv Eestis on suurenenud 44 protsenti