Legendaarne "Niva": Saksamaal hinnati tema mantlipärija potentsiaali

128
(Uuendatud 15:35 28.03.2019)
Saksa ajakirjanik jagas oma arvamust selle kohta, kas Niva järeltulija suudab Euroopas populaarseks saada.

TALLINN, 28. märts — Sputnik. Saksa ajakiri Stern hindas vene maasturi Lada 4x4 Vision kontseptsioonautot, mis peaks asendama legendaarse “Niva“.

Ajakirjaniku sõnul võib Vene autotööstuse uudis Euroopa turul populaarseks saada, tingimusel et suudetakse hoida samasugust hinda kui "Nival“. Samas, maksab artikli autori sõnul sellise kerega auto valmistamine "küllaltki palju,“ vahendab RIA Novosti.

“Võib-olla tunduvad kontseptsioonauto särav sisekujundus, samuti äärmiselt ebatavalise kujuga istmed enamikele klientidele liiga pretensioonikate disainielementidena, kuid noortele klientidele võib värvikombinatsioon vägagi meeldida.”

 Ajakirjaniku andmeil hakatakse Lada 4x4 Visionit tootma platvormil, mis "Nivast“ erineb - järeltulija saab kaasaegse jõuülekande, sealhulgas erinevad sõidurežiimid ja automaatika.

"Kui originaalset disaini keelt suudetakse seeriamudelis säilitada ja kui "Lada“ kontsernil õnnestub hoida "Niva“ hinda konkurentide suhtes halastamatul tasemel, siis suudab 4x4 Vision mudel Euroopas edu saavutada,” võtab autor oma mõtted kokku.

Kontseptsioonautot Lada 4x4 Vision esitleti avalikkusele esmakordselt mullusel Moskva rahvusvahelisel autofestivalil. Näituse külastajate hääletustulemuste kohaselt tunnistati auto näituse parimaks eksponaadiks.

Kommenteerides esietenduse edu, märkis tootmisettevõtte AVTOVAZ pressiteenistus, et Lada 4x4 Vision suutis tasakaalustada Lada 4x4 (Niva) hämmastava iseloomu ja legendaarse kaubamärgiga auto uut geneetilist identiteeti, kombineerides neid oskuslikult võimsa, kaasaegse, skulptuurse autodisaini ja kunstiliselt loodud kõrgtehnoloogilise salongiga.

”Lada 4x4 Vision on karm ja jõhker ning samal ajal sportlik ja väljapeetud. Tegu on visiooniga sellest, milline uus Lada maastur välja võiks näha,” teatati ettevõttest.

Minevikunostalgia: nõukogudeaegne autoreklaam >>

Lada 4x4 Vision on ka suurepärane näide kõrgtehnoloogilisest autost, mis pakub oma reisijatele täielikku digitaalsete maastikulsõidusüsteemide komplekti, mis annavad juhile täiesti uue kogemuse ohutuks sõiduks äärmuslikes tingimustes.“

128
Tagid:
maastur, Lada Niva, Lada
Samal teemal
Žigulidel ja Ladadel võidakse piirata sisenemist Venemaale