Eesti elanikud kulutasid mullu välismaal üle miljardi euro, illustreeriv foto

Eesti elanikud kulutasid mullu välismaal üle miljardi euro

87
(Uuendatud 18:48 07.02.2019)
Eesti elanikud külastasid välisriike 3,6 miljonil korral ehk ligikaudu sama palju kui 2017. aastal. Välismaal reisides kulutasid Eesti elanikud seal hinnanguliselt pisut üle ühe miljardi euro ehk 13% rohkem kui aasta tagasi.

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. 78% reisidest tehti Euroopa Liidu riikidesse, mille külastuste arv siiski vähenes aastaga 3%. Märgatavalt on harvenenud Eesti elanike reisid Itaaliasse, Poola ja Taani, selgub Eesti Panga statistikast.

Venemaa piirab oluliselt toidukaupade ja muude toodete importi Eestist >>

Võrreldes 2017. aastaga tegid eestimaalased märksa rohkem reise populaarsetesse puhkusepaikadesse nagu Bulgaaria, Egiptus, Kreeka ja Türgi. Horvaatia reiside arv on kasvanud juba kaheksa aastat järjest ning 2018. aastal tehti sinna 24 000 reisi.

SRÜ riike külastati 14% rohkem kui aasta tagasi: Venemaale tehti üle 300 000 reisi.

Välisturistid jätsid Eestisse 1,4 miljardit eurot

2018. aastal väisasid välisturistid Eestit 6 miljonil korral ehk veidi vähem kui 2017. aastal. Kolmandiku kõigist külastustest tegid Soome turistid, kes käisid Eestis veidi rohkem kui kaks miljonit korda. Nende arv vähenes aastaga 5%1.

Eesti elanikud toovad reisidelt kaasa ohtlikke nakkushaigusi, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Väljastpoolt Euroopa Liitu tehti Eestisse 1,7 miljonit reisi ehk umbes sama palju kui eelmisel aastal. Venemaa turistid külastasid Eestit 900 000 korda, mis moodustas 15% kõikidest külastustest, ning ka need arvud aastaga ei muutunud. Aasia riikidest tehti Eestisse 300 000 reisi ehk 6% rohkem kui 2017. aastal.

Välisturistid tarbisid mullu Eestis kaupu ja teenuseid hinnanguliselt 1,4 miljardi euro eest, mida oli 3% enam kui 2017. aastal.

Baltikumi suurim reisimess Tourest toimub taas

Reedest pühapäevani toimuv Baltikumi suurim ja vanim reisimess Tourest toob messile kohale rekordarvu rahvusvahelisi ostjaid kogu Euroopast, et neile neli päeva kestva spetsiaalse põneva programmi abil Eestit kui väärt põhjamaist reisisihtkohta tutvustada ja seeläbi eesti turismiettevõtete eksporti suurendada.

Rahvusvaheline turismimess Tourest on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides. Eesti Turismifirmade Liit korraldab seda juba 1991.aastast. Tourest 2019 toob kolme päeva jooksul kokku üle 500 eksponendi 30 erinevast riigist, sh on esmakordselt esindatud Guatemala ning Turksi ja Caicose saared. Eesti inimesed ootavad messi pikisilmi, et paika seada oma puhkuseplaanid, seisab ürituse kodulehel.

"Puhka targalt" ehk kuidas vältida puhkusereisi ebaõnnestumist >>

1. juulil 2018 jõustusid turismi- ja võlaõigusseaduse muudatused, millega Eesti võtab üle Euroopa Liidu pakettreiside direktiivi ja mis suurendab tarbijate kaitset reisimisel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving selgitas, et tarbijatele reisimisel suurema kindlustunde tagamise eesmärgil on Euroopa Liidus kokku lepitud ühtsed reeglid kõikide ettevõtete suhtes, kes pakuvad pakettreise ja seotud reisikorraldusteenuseid.

 

"Direktiivi kohaselt vastutab pakettreisi korraldaja lepingule vastavuse eest ka juhul, kui ta ise ei ole nende teenuste osutaja," selgitas Talving.

Tegemist on direktiiviga, mis Euroopa Liidus juba 2015. aastal vastu võeti, seades kõikidele riikidele ülevõtmise tähtajaks 01.07.2018.

Tarbijakaitseamet on nii reisijaile kui ettevõtjaile loonud kampaaniaveebi, kus seletatakse põhiline teave mõlemale sihtgrupile lahti. Samuti saab igaüks seal kontrollida huvipakkuva reisiettevõtja tagatist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Amet on reisiettevõtjaile uusi nõudeid põhjalikult lahti seletanud ka oma kodulehel ettevõtjaile, kus muuhulgas räägitakse täpsemalt ka kontaktpunktist, tagatisest ja kogumüügi aruandest. Lehelt leiavad ettevõtjad ka hulgaliselt juhendeid. Amet on reisimisega olulisima teabe, sh direktiiviga seonduva, lahti kirjutanud ka tarbijaile suunatud leheküljel.

87
Tagid:
reisija, majandus, välismaa, Eesti, turism
Samal teemal
Turismi arengukava teeb Eesti sihtkohana nähtavamaks
Nimetatud on kevadpuhkuseks kõige taskukohasemad Euroopa linnad
Eesti juhiloaga tohib alates aprillist Jaapanis sõita