USA senatis pakuti välja toetus Euroopale Venemaa gaasist keeldumise eest

USA senatis pakuti välja toetus Euroopale Venemaa gaasist keeldumise eest

41
USA Vabariikliku partei senaator Ron Johnson ja demokraat Chris Murphy esitasid Kongressile seaduseelnõu, mis näeb ette miljardite dollarite eraldamist Euroopa energiaprojektide rahastamiseks.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Märgitakse, et see samm aitab "vastu seista Venemaa mõjule", vahendab RIA Novosti viitega agentuurile Bloomberg. Murphy väidab, et suurem osa Euroopast tugineb Venemaa energiaressurssidele.

Trump nimetas Saksamaa kulutusi Nord Stream 2 kohatuiks >>

Tema arvates võimaldab uute energiaallikate otsimine mitte ainult "lammutada Venemaa" kontrolli Euroopa üle, vaid luua ka uusi töökohti Ameerika Ühendriikides.

USA energeetikapoliitika
Ameeriklaste LNG ei paku Saksamaale huvi, illustreeriv foto
© AP Photo / Jesco Denzel/German Federal Government

Energiaressursside tarnimine üle maailma on üks tähtsamaid teemasid Ameerika valitsuse päevakorras. Suvel selgus, et Euroopa Liit on konkurentsivõimeliste hindade korral valmis investeerima uutesse, peamiselt Ameerika Ühendriikide päritolu veeldatud maagaasi (LNG) terminalide ehitamisse.

Nii üritab Washington tõrjuda Venemaad Euroopa energiaturult. Ameerika administratsioon väidab, et neil on seejuures ainult head kavatsused — mitmekesistada turgu ja mitte lubada Moskval kasutada oma energiaressursse "surve avaldamiseks Euroopa partneritele."

Lisaks avaldab Washington tõsist vastuseisu Nord Stream 2 gaasijuhtme ehitamisele, väites, et see muudab Euroopa "sõltuvaks Venemaa energiaressurssidest".

Saksamaa astus Nord Stream 2 kaitseks välja >>

Samas on Venemaa korduvalt kutsunud üles seda teemat mitte politiseerima. Vladimir Putini sõnul käsitleb Moskva seda projekti ainult majandusliku projektina. Saksamaa välisminister Heiko Maas märkis omakorda, et "Saksamaal ei ole mingit sõltuvust Venemaast, eriti energeetikaküsimustes".

41
Tagid:
poliitika, gaas, majandus, USA senat, Nord Stream 2, EL, Euroopa, USA, Venemaa
Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)