Ryanair pilootide streigi aja

Ryanair karmistab käsipagasi vedamise eeskirju

353
(Uuendatud 18:28 29.08.2018)
Iirimaa odavlennukompanii Ryanair muudab pagasiveo reegleid. Alates novembrist võib lennuki salongis lisatasuta vedada ainult väga mittegabariidilisi esemeid.

TALLINN, 29. august — Sputnik, Angelina Mandrõka.   Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair teatas oma ametlikul veebilehel, et kehtestab oma lendudel käsipagasi tasuta vedamisele piirangud. Uued eeskirjad jõustuvad juba käesoleva aasta novembrist. 

Novembrist alates võivad reisijad, kes ei maksnud "prioriteetse pardalemineku" teenuse eest, tasuta kaasa võtta ainult ühe väikese käsipagasi eseme, mis ei ole suurem kui 40x20x25 sentimeetrit.

Kõik asjad, mis ei mahu antud parameetritesse tuleb panna pagasiruumi, makstes nende eest juurde 8 eurot pileti broneerimise ajal või 10 eurot lennujaamast ostmise korral.

Reisijal peab olema valik

Reisiveebikirjanik ja projekti "Esto Turisto" asutaja Jekaterina Piunova jutustas Sputnik Eestile, et uuendus tähendab vaid üht — nüüd peavad Ryanairi reisijad valima ühe kahest tasulisest võimalusest.

Kas maksta prioriteetse pardalemineku eest viis eurot ja võtta salongi väike kohver kaaluga kuni 10 kg või lisada veel kolm eurot ja anda ese pagasiruumi.

"Esimest võimalust peaksid eelistama need, kel ei ole palju pagasit ja kes ei taha raisata oma aega kohvri äraandmise ja hiljem selle transportöörilt kättesaamise peale. Minagi kuulun selle reisijatekategooria hulka," ütleb Piunova.

Teiselt poolt, kui anda asjad pagasisse, ei rakendu neile vedelike veo piirangud, mis on paljude inimeste jaoks samuti väga olulised, märkis ta. Käsipagasis võib vedada pakendeid ja purke mahuga kuni 100 milliliitrit.

Piunova toetab odavlennufirmade poliitikat, sest usub, et pagasi maksumus ei peaks esialgses piletihinnas sisalduma. Reisil peaks olema valik — osta odavam pilet ja lennata minimaalse hulga asjadega või maksta vajaduse korral pagasi eest juurde, lisas ta.

Uuendused kiirendavad pardaleminekut

Broneerimissüsteemis jõustuvad muudatused juba 1. septembrist ja nad puudutavad alates 1. novembrist kõiki lende. Ryanairi kliendid, kes juba varem lennukile piletid ostsid, saavad vanade reeglite järgi lennata oktoobri lõpuni.

Alates novembrist peavad nad broneeringuinfosse lisama prioriteetse pardalemineku teenuse, andma kohvri pagasiruumi või lennu tühistama ja pileti eest raha tagasi küsima. 

Iiri odavlennufirma esindaja Kenny Jacobs usub, et ettevõtte uus poliitika kiirendab pardaleminekut ja vähendab hilinenud lendude arvu. Tema sõnul enamik lennufirma reisijatest isegi ei märka muutusi.

Vedaja sõnul ostab kolmandik klientidest piletid koos prioriteetpardaleminekuga, mis võimaldab võtta lennuki salongi 2 käsipagasi eset, veel kolmandik reisib ainult ühe väikese kotiga.

Hetkel on kõigil Ryanairi reisijatel õigus võtta tasuta lennukisse üks ühik käsipagasit, mille suurus on 55x40x20 cm ja kaal kuni 10 kilo, samuti üks isiklik ese, suurusega 35x20x20 cm.

353
Tagid:
prioriteetne pardaleminek, pagasiruum, pagas, tasuline teenus, käsipagas, lowcoster, odavlennufirma, turism, reisija, "Esto Turisto", Ryanair, Kenny Jacobs, Jekaterina Piunova, Euroopa Liit, Euroopa, Eesti, EL
Samal teemal
Venemaa reisilennukitesse tulevad seisukohad
AirBalticu lennuk oli raketiintsidendi ajal teel Riiast Tallinna
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega