Läti põuakahjud ulatuvad 359 miljoni euroni, illustreeriv foto

Läti põuakahjud ulatuvad 359 miljoni euroni

32
(Uuendatud 13:48 23.08.2018)
Läti põllumajandusministeerium andis kolmapäeval Euroopa Komisjonile teada, et esialgsel hinnangul küündivad Läti põllumeeste tänavused põuakahjud 359 miljoni euroni.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Täpsema kahjude ulatuse avalikustab ministeerium sügisel. Euroopa Komisjon palus liikmesriikidel kahjude ulatuse teatavaks teha 30. augustiks, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Ees seisab leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõus >>

Ministeeriumi teatel on praeguse seisuga heinasaak 54 protsenti madalam kui viimase kolme aasta keskmine. Teravilja- ja rapsisaak on hinnanguliselt 27 protsendi madalam kui kolme aasta keskmine ja sellest tulenev kahju 137,2 miljonit eurot.

Puuviljade, marjade, köögiviljade ja kartulite müük võib tänavu langeda 44 protsenti ehk 28,4 miljoni euro võrra. Seejuures said istandused kahjustada ka möödunud aasta kevadisest külmalainest ja sügisestest paduvihmadest.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Артем Креминский

Põuast tingitud metsapõlengute kahju ulataub ministeeriumi teatel 92,9 miljoni euroni.

Vihm ei aita enam teraviljakasvatajaid

Pika põuaaja järel kätte jõudnud vihmasem periood ei aita enam teraviljakasvatajaid, küll aga võib vihm päästa veel kartulisaaki. Põud ei ole jätnud sel suvel puutumata ühegi põllukultuuri ega aiavilja kasvatajat.

Eesti põllumehed ning Euroopa põllumajandustootjate ja töötlejate ühendused räägivad kui ühest suust: kuumus ja põud on hävitanud kuni pool köögivilja- ja teraviljasaagist. Euroopal seisab ees leiva, õlle ja köögiviljade hinnatõus, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor kuu algul.

Eesti elanikud peaksid olema moraalselt valmis leiva, köögiviljade ja õlle hinna tõusuks. Euroopa põllumehed räägivad suurema osa põllusaagi hävimisest anomaalse kuumuse ja põua tõttu, seisab artiklis.

Maaeluminister: otsime järjepidevalt põuakahjudele lahendusi >>

Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati 20 miljoni euro eraldamine Maaelu Edendamise Sihtasutusele, et leevendada põuakahjustuste mõjusid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

32
Tagid:
põuakahjud, köögiviljad, raps, teravili, puuviljad, põllumajandus, põllumajandusministeerium, Euroopa Komisjon, Läti, Balti riigid