EL pikendas Venemaale kehtestatud sanktsioone, illustreeriv foto

EL pikendas Venemaale kehtestatud sanktsioone

41
Euroopa Liidu riikide juhid otsustasid Brüsselis toimunud tippkohtumisel pikendada Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioone veel kuue kuu võrra.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. Sellest teatas allikas EL struktuurides. Asjaosalised langetasid sellise otsuse pärast lühikest arutelu Venemaa, Ukraina ja Minski lepete üle, edastas RIA Novosti.

Brüsselis allkirjastati Baltimaade elektrivõrgu sünkroniseerimislepe >>

Venemaa Föderatsiooninõukogu reageeris sellele EL otsusele. Nii märkis senaator Konstantin Kossatšjov, et EL-l puudub ühine seisukoht Venemaa-vastaste sanktsioonide kohta.

Tema arvates puudutab EL otsus rohkem Ukraina kui Venemaa huve. Senaatori arvates on Kiievil lubatud saboteerida Minski lepete täitmist nende EL riikide geopoliitilistes huvides, mis on häälestatud Moskva vastu.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Михаил Климентьев

Sanktsioonide kehtestamine

Venemaa ja Lääne suhted halvenesid olukorra tõttu Ukrainas ja Krimmis. Moskva on korduvalt kinnitanud, et ta ei ole Ukraina konflikti ja Minski lepete osapool, kuid EL ja USA kehtestasid Venemaa-vastased meetmed ja Moskva omapoolsed vastumeetmed.

Samas kõlavad viimasel ajal Läänes üha selgemini seisukohad vajadusest piirangud kaotada. Nii kritiseeris sel nädalal Itaalia peaminister Giuseppe Conte Venemaa-vastaseid sanktsioone. Tema arvates ei tohiks nende pikendamine olla automaatne. Ta tuletas ka meelde, et piiravad meetmed on vahend, mitte eesmärk.

EL pikendas keeldu Krimmiga tegemist teha >>

Slovakkia peaminister Peter Pellegrini omakorda nimetas EL sanktsioone Venemaa vastu mõttetuteks. Ta lisas, et Moskva ja Brüsseli vahelised poliitilised ja majandussuhted halvenesid, mõned ettevõtted "kaotasid oma turud" Venemaaga kauplemisvõimaluste äralangemise tõttu. Piirangud toovad kahju ainult, järeldas ta.

41
Tagid:
poliitika, pikendamine, majandus, sanktsioonid, Euroopa Ülemkogu, EL, Ukraina, Brüssel, Venemaa