Krüptoraha on üks alaliik digitaalrahast, illustreeriv foto

Eestis saab krüptoraha eest korteri osta

107
(Uuendatud 12:48 06.08.2018)
Eesti kinnisvarabüroo kuulutas välja uute korterite müügi krüptoraha eest, kuid maksta tuleb eurodes.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik, Svetlana Burceva. Üks Eesti kinnisvarabüroodest on teatanud korterite müümisest krüptovaluuta eest.

See teadaanne tekitas palju küsimusi. Näiteks, kuidas saab väljavalitud korteri eest tasuda, kui tehing toimub notari juures ja kinnisvara ostulepingus peab hind olema näidatud eurodes.

Liiatigi rakendatakse tehingu usaldusväärsuse tagamiseks sageli niisugust instrumenti nagu tagatisraha selle notari deposiidikontol, kes kinnisvara ostja volitusel konkreetse tehingu vormistab. Seega deposiiti krüptovaluutas arveldamiseks kasutada ei õnnestu.

Sputniku ajakirjanik tasus esimesena Eestis taksoarve bitcoinides >>

Nendele küsimustele vastuse saamiseks pöördus Sputnik Eesti uusi kortereid krüptoraha eest ostmiseks pakkunud Eesti kinnisvarabüroo spetsialisti poole. Aleksei Piirisild kinnitas Sputnik Eestile, et tema büroo pakub tõepoolest büroo ühes oma uusimatest projektidest soovijatele võimalust tasuda uue korteri eest krüptovaluutas.

Turunduslik käik

Ta märkis ühtlasi, et tema ettevõttes on krüptovaluutas tehingute kogemus juba olemas: töökaaslane müüs kinnisvaraobjekti maha krüptoraha eest. Tulemusena võeti vastu otsus pakkuda kinnisvara ostjatele võimalust tasuda otsekohe krüptorahaga.

Töökaaslase nime, kes kinnisvaratehingu krüptoraha eest sooritas, kinnisvaraspetsialist ajakirjanikule ei avaldanud. See-eest aga õnnestus teada saada ühe selle turundusvõtte autori nimi. "See on reklaamibüroo, kes meie projektiga tegeleb," selgitas Aleksei Piirisild.

Reklaamiagentuuri töötaja Sergei Simagin seletas Sputnik Eestile, et tema agentuur tegi kinnisvarabüroole ettepaneku korraldada uute korterite krüptovaluuta eest müügi teemal pressikonverents.

"Viimasel ajal ilmub uudiseid, et maailmas teostatakse kinnisvara ostustehinguid aina sagedamini krüptovaluuta eest. Ning meie reklaamiagentuuril on partnerid, kes tegelevadki krüptorahaga," ütles Simagin ja lisas, et kõik operatsioonid krüptorahaga on täiesti legaalsed.

Twitter loobub krüptovaluutade reklaamist >>

Traditsiooniline tehing koos konverteerimisega

Simagini sõnul krüptoraha otseteed ostjalt büroo arvele ei laeku. Juhul kui ostja avaldab soovi kasutada arveldamiseks krüptoraha, on reklaamibüroo partnerid talle selles küsimuses abiks.

Need partnerid – ja nimelt nemad tegelevad krüptorahaga, nagu Simagin jutustas – annavad tegelikult potentsiaalsele ostjale nõu, kus ja kuidas krüptovaluutat kõige paremal viisil eurodeks vahetada – milline virtuaalne rahavahetaja valida ja kuidas saada parim vahetuskurss.

"Ja edasi toimub tehing traditsioonilisel teel," ütles Simagin. Seega, olles eurod kätte saanud, võib ostja minna koos kinnisvarabüroo esindajaga notari juurde ja kui uue korteri ostudokumentide vormistatud, tasuda eurodes.

Simagin tunnistas, et tema ja ta kolleegid krüptovaluuta eest kinnisvara ostuhuvilistele eriti suuri lootusi ei aseta, paljusid inimesi ehmatab teave krüptovaluutast üldse ära. Seetõttu, pakkudes ostjatele võimalust uue elamispinna eest tasumiseks olemasolevat krüptoraha kasutada, pole ärimehed vajalikuks pidanud säärast võimalust toimivas reklaamis afišeerida.

Bitcoin: kas Tallinnas saab hakkama "elektroonilise kullaga" >>

Eestis ei ole krüptovaluutatehingud kuidagi reguleeritud ja sissetulekud, mis inimesel võivad tekkida krüptoraha kaevandamisest või sellega sooritatud spekulatiivsetest tehingutest, ei kuulu senimaani maksustamisele.

Seega ei ole ka mingeid rangeid reegleid krüptovaluuta eest kinnisvara müümisele, mis ühest küljest lubab ärimeestel mitmesuguseid turundusvõtteid proovida, teisest küljest aga võib reklaamiagendi kinnitust pidi põhjustada mõningate klientide usaldamatust.

107
Tagid:
konverteerimine, kinnisvara, ekspert, krüptoraha, majandus, Aleksei Piirisild, Eesti, Tallinn
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega