Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja peaminister Jüri Ratas

Peaminister astus Simsoni kaitseks välja

28
(Uuendatud 11:01 01.04.2018)
Peaminister Jüri Ratase hinnangul on majandus- ja taristuminister Kadri Simson näidanud oma tegevusega, et Hiiumaa inimeste transpordiühendused on tema jaoks väga oluline prioriteet.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. "Tema eestvedamisel on 2018. aasta riigieelarves eraldatud vajalik raha Rukki kanali süvendustöödeks ning ühtlasi plaanis edaspidi läbi viia vajalikke töid regulaarselt kahe-kolme aasta tagant. Juba käesoleva aasta teises pooles teostatakse Rukki kanalis hooldussüvendus saavutamaks kolme aasta tagune sügavus 5,2 meetrit uue mõõdistussüsteemi järgi," kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

"Samamoodi on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kiirelt reageerinud ajutistele praamiühenduse tõrgetele ning leidnud koostöös osapooltega paindlikke lahendusi. Näiteks tihendati Tallinn-Kärdla lennuliini ja Saaremaa-Hiiumaa vahelist laevaühendust ning avati ajutine liin Heltermaa-Virtsu-Heltermaa," nentis Ratas.

"Seega on majandus- ja taristuminister Kadri Simson näidanud oma aktiivse tegevusega, et Hiiumaa inimeste transpordiühendused on tema jaoks väga oluline prioriteet," seisab peaministri postituses.

Hiidlased nõuavad Kadri Simsoni tagasiastumist >>

Reede õhtul algatasid hiidlased petitsiooni, milles nõutakse minister Simsoni lahkumist. Petitsioonis deklareeritakse, et majandus- ja taristuminister Kadri Simson ei ole suutnud tõrgeteta praamiühendust Hiiumaaga tagada ja peab ametist lahkuma, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti laupäeval.

Kadri Simson kogus Pärnus 2417 häält
© Sputnik / Вадим Анцупов

Petitsioonis kirjeldatakse, et Hiiumaa majandus, töökohtade arv ja kogu muu areng on tihedalt seotud mandriga. Seetõttu on aastaringse stabiilse ühenduse tagamine Hiiumaa ja mandri vahel Eesti riigi jaoks enesestmõistetav kohustus.

Simson süüdistab Rukki laevakanali kriisis Michalit

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson mõistab enda sõnul hiidlaste rahulolematust Rukki laevakanali seisu osas ning lubab probleemiga tegelemist – miks seda varem ei tehtud, tuleb Simsoni sõnul aga eelmiselt majandusministrilt Kristen Michalilt küsida, vahendab Pealinn.

"Hiidlaste mure ja etteheited nende saare ja mandri vahelise ühenduse osas on arusaadavad ning on loomulik, et saarte elanikud ootavad tõrgetevaba praamiliiklust," ütles Simson pressiteate vahendusel.

Simsoni umbusaldamine kukkus läbi >>

"Praeguste murede allikaks ei ole aga tänased vead, vaid paari aasta tagused valeotsused. Nimelt tuleb algatatud petitsiooni eestvedajal reformierakondlasel Peep Lillemägil nõudvalt otsa vaadata eelmisele majandusministrile Kristen Michalile, kes otsustas 2016. aastal viia Rukki kanalis ellu traalimistöid ja loobus tavapärastest süvendustöödest," kirjutab Simson.

"2016. aasta oktoobris ellu viidud traalimised, millega saavutati kanali minimaalne sügavus 5,2 meetrit, ei andnud pikaajalist tulemust ja saavutatud sügavus ei ole püsinud, sest hoovused kannavad kanalisse setet," jätkab minister.

Simsoni kinnitusel tegeleb veeteede amet Rukki kanali probleemiga ja plaani kohasel toimuvad süvendustööd augustis-septembris. Tööde maksumus selgub küll alles hankemenetluse käigus, kuid raha selleks on olemas ja riigieelarvesse planeeritud.

Lisaks plaanib riik süvendustöid Rukki kanalis teha edaspidi regulaarselt, esialgsel hinnangul on vajadus korrata töid iga kahe-kolme aasta tagant.

Parvlaevad hakkavad Hiiumaale sõitma Virtsu sadamast >>

"Tänane valitsus tegeleb tõsiselt olukorra lahendamisega ning enne süvendustöid on leitud teised transpordilahendused," selgitas Simson. "Tuletan meelde, et probleemide tekkimisel võttis riik kiiresti tarvitusele abinõud hiidlaste olukorra leevendamiseks: tihendati Tallinn-Kärdla lennuliini ja Saaremaa-Hiiumaa vahelist laevaühendust. Lisaks avati nii-öelda uus liin Heltermaa-Virtsu-Heltermaa."

28
Tagid:
petitsioon, ühiskond, praamiühendus, majandus, tagasiastumine, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Kadri Simson, Jüri Ratas, Hiiumaa, Eesti