Narva-Jõesuu

Ida-Viru hotellid täituvad idanaabritega

61
(Uuendatud 19:30 01.01.2018)
Ida-Viru spaahotellid tervitavad suuremat idaturistide lainet mitte detsembri viimastel, vaid jaanuari esimestel päevadel

TALLINN, 1. jaanuar — Sputnik. Alevtina Galaktionova Peterburist soovis osa saada ka aastavahetuse programmist ja oli Toilas juba platsis. Ja nii 15. aastat järjest. Kusjuures esimene kord, kui Alevtina Galaktionova üritas Toila spaahotellis uut aastat tervitada, tal see ei õnnestunud, kirjutab Põhjarännik.

Tallinna Raekoja plats
© Sputnik / Вадим Анцупов

Soome turistide vähenemist kompenseerisid teised riigid >>

"Märkasin metroos sõites ajakirjas juhuslikult Toila spaa reklaami. Kuna armastan väga veeprotseduure, helistasin septembris reisibüroosse ja tahtsin broneerida paketti aastavahetuseks. Ütlesin, et ilmselt hakkate naerma, et nii vara broneerin, aga keegi ei hakanud − kohti enam polnud! Selleks, et aastavahetuseks Toilasse pääseda, tuleb broneerida juba suvel, nagu ma nüüd targemana olen ka teinud," rääkis ta.

Odavamad ja parimad

Peterburlase kinnitusel on Eesti spaahotellide tase üldiselt väga hea.

"Kui veel 3-4 aastat tagasi sõitsid paljud minu tuttavad Soome Imatra kanti, siis praegu ei kannata sealsed hotellid võrdlust Eesti omadega välja. Lisaks sellele, et hinnatase on kallim, ei paku nad sellist ravi- ja spaaprotseduuride valikut. Rääkimata Eesti ja eriti Ida-Virumaa plussist − emakeelsest teenindusest," sõnas naine.

Majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes >>

Ka Peterburi ümbruses asuvad pansionaadid on Galaktionova kinnitusel märkimisväärselt kallimad, pakkudes samal ajal vähem teenuseid.

"Näiteks kolmepäevane aastavahetuspakett pansionaadis ilma protseduurideta on kallim kui elada nädal aega Toilas," võrdles ta.

Toila spaahotelli tegevjuht Jaak Pruunes märkis, et kliente, kes on käinud kümneid kordi, on küll ja küll. Selline truudus teeb enesestmõistetavalt heameelt.

Venemaalased kaotavad huvi Ida-Virumaa kinnisvara vastu >>

"Vene turistid on taastunud 90 protsendi ulatuses, aga rubla langus on pannud sellise põntsu, et nad ei tule enam kaheks nädalaks, vaid kaheks päevaks. Arvan, et kõik spaad räägivad sama juttu," sõnas Pruunes.

Aastavahetuse kohta kostis Pruunes, et need, kel on rohkem raha, tulevad kümneks päevaks, kel vähem, piirduvad kolmega. Pidu, millega vana aasta ära saadetakse, viiakse läbi kahes keeles. "Las tunnevad, et on ikka välismaal," arvas hotellijuht.

Samuti näidatakse suurel ekraanil nii Eesti kui Venemaa presidendi tervitust.

Uue aasta algul viiakse aga puhkajad bussiga Tallinna ostlema. "Inimesed tahavad nänni kaasa osta ja nad tahavad seda teha stolitsa"s," põhjendas Pruunes.

Venemaa ettevõte rajab Narva tehase >>

Rahvas saabub kahe lainena

Narva-Jõesuu spaahotelli tegevjuht Karina Küppas ütles, et neilgi on aastavahetusel täismaja ja rahvas saabub kahe lainena.

Aastavahetuspeol osalevad peamiselt eestimaalased, kes sõidavad valdavalt kohale Tallinnast. Idanaabrid saabuvad suuremates hulkades alates 3. jaanuarist ja peatuvad vähemalt neli päeva, mis on minimaalne ravipaketiga viibimise pikkus.

Õlu jõuab sujuvalt eliitalkoholi kategooriasse, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ka Meresuu spaahotelli aastavahetuspaketi ostnute seas annavad seekord tooni siseturistid, moodustades umbes 60 protsenti. "Pidu on mõlemas keeles, aga eestipärane. Kaunistused on eestipärased: rukkililled ja lipukesed. Menüü on eestipärane, näiteks kamaga magustoit," tutvustas müügijuht Merike Kivisaar-Sander.

Kõik sõnaga "Venemaa" seonduv ei ole halb >>

Järgmine sats külastajaid saabub Meresuusse alates 2. jaanuarist ja nende seas on rohkem venemaalasi. "Aga ka Eesti elanikke, sest on ju talvine koolivaheaeg. Suur täituvus jätkub jaanuari kahel esimesel nädalal, siis läheb rahulikumas rütmis," tõdes Meresuu müügijuht.

61
Tagid:
turism, majandus, aastavahetus, majutusettevõte, hotell, Venemaa, Narva, Toila, Ida-Virumaa
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega