Euroopa globaliseerumisfond toetas kahe aastaga 19 500 töötajat, illustratiivne foto

Euroopa globaliseerumisfond toetas kahe aastaga 19 500 töötajat

14
(Uuendatud 14:13 01.11.2017)
Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi (EGF) kaudu toetati aastatel 2015 ja 2016 ligikaudu 19 500 koondatud töötajat. Toetuse sai ka Eesti

TALLINN, 1. november — Sputnik. Euroopa Komisjoni teatel toetati fondi kaudu antud vahemikus 19 500 töötajat ning 1251 mittetöötavat või —õppivat noort. Euroopa Liit on fondi rahastanud enam kui 70 miljoni euroga ning liikmesriigid omaltpoolt veel 48 miljoni euroga, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Eesti saab tuge Euroopa globaliseerumisfondist >>

Vähenenud töövõimega töötute arv kasvab, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kõikidest EGF-i meetmetes osalenutest leidis aasta pärast meetmete rakendamise perioodi lõppu uue töökoha või asutas oma ettevõtte 9 072 töötajat ehk peaaegu pooled.

"Liikmesriigid teatasid ka, et asjaomaste töötajate isiklik olukord, tööalane konkurentsivõime ja enesekindlus paranesid tänu EGF-i toele ja teenustele silmnähtavalt. Nii oli see isegi nende puhul, kes pärast meetmete rakendamise lõppu uut töökohta kohe ei leidnud," teatas Komisjon.

Toetamist taotles perioodil 11 liikmesriiki: Eesti, Soome, Rootsi, Poola, Saksamaa, Kreeka, Hispaania, Prantsusmaa, Iirimaa, Iraalia ja Belgia.

"Täna avaldatud aruande tulemustest nähtub EGF-i lisaväärtus selliste koondatud töötajate toetamisel, kel on keeruline uut tööd leida," ütles Euroopa tööhõive, sotsiaalküsimuste, oskuste ja töötajate liikvuse volinik Marianne Thyssen.

Toom: EGF alustas tööd 2007. aastal, kuid Eesti saatis sinna esimese taotluse alles hiljuti >>

"Kümnendat aastat tegutsev EGF on tõenduseks Euroopa solidaarsusest selliste töötajate jaoks, keda on tabanud üleilmastumisest või kriisidest tingitud massiline koondamine," jätkas Thyssen.

EGF asutati 2007. aastal eesmärgiga pakkuda liikmesriikidele tuge suurte koondamiste korral, mis on tingitud globaliseerumise ja ülemaailmse finants- ja majanduskriisi mõjudest.

Hiiu maavalitsuses kaotavad töö 17 inimest, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Toom: EGF alustas tööd 2007. aastal, kuid Eesti saatis sinna esimese taotluse alles hiljuti

Euroopa Parlamendi eelarvekomisjon toetas mullu 24. oktoobril otsust eraldada Ida-Virumaa keemiaettevõtetes koondatud töötajatele üle 1,1 miljonit eurot Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist.

"Kui ma alustasin tööd Brüsselis, siis kohe alguspäevil, septembris 2014 juhtisin kõigi tähelepanu asjaolule, et Eesti valitsus pole kordagi kasutanud nii tähtsat Euroopa abi allikat nagu Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fond (EGF). Fond alustas tööd 2007. aastal, kuid Eesti saatis sinna esimese taotluse alles hiljuti," täheldas Euroopa Parlamendi liige Yana Toom pressiteate vahendusel.

EGF fondist eraldatav abi puudutab 1550 Eesti Energia, Nitrofert ja VKG ettevõtetest koondatud töötajat.

14
Tagid:
abi, töötaja, majandus, koondamine, toetus, EGF, EL, Euroopa Komisjon, Yana Toom, Eesti