Ettevõtja, investor, maletaja ja mälumängu Mis? Kus? Millal? osaline Andrei Korobeinik

Korobeinik: kui oma ettevõtmisesse usute, siis lihtsalt tehke seda

44
(Uuendatud 12:11 11.10.2017)
Ettevõtluspäeva raames rääkis Eesti investor, menuka portaali Rate.ee looja Andrei Korobeinik oma eduloost

ТАLLINN, 10. oktoober — Sputnik, Аngelina Mandrõka. Tallinna ettevõtluspäeva raames toimus seminar "Sidur, pidur, gaas ehk kuidas ettevõtte mootorit töös hoida", mis oli pühendatud Eesti tuntud inimeste edulugudele. Üheks kutsutud külaliseks oli ettevõtja, investor, maletaja ja mälumängu "Mis? Kus? Millal?" osaline Andrei Korobeinik. 25-aastasena saavutas ta edu ja seniajani investeerib ning loob arendusi korraga mitmetesse erinevatesse projektidesse, millest enamik on seotud IT-valdkonnaga. 

Kuidas mõjutada pahatahtlikke ettevõtjaid? >>

Seminaril jagas ta kuulajaskonnaga kaht lugu. Esimene neist oli umbes viieteistkümne aasta vanune. 2002. aastal lõi Andrei tutvumisportaali Rate.ee. Sel hetkel oli Eestis kõige populaarsemaks otsingumootoriks Neti.ee – teatud veebilehtede kataloog, mida sai iseseisvalt täiendada.

Tallinna Ettevõtluspäev väärtustab inimest, illustratiivne foto
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

"Ma püüdsin lisada sinna oma portaali, kuid järgmisel päeval sain keelduva vastuse. Otsingumootoris olemine oleks toonud palju vaatamisi, mis uue projekti jaoks on hädavajalik ja seepärast oli mulle väga oluline sinna pääseda," ütles Korobeinik.

Siis otsustas investor välja selgitada, milles asi ja mispärast talle ära öeldi. Talle vastati, et tema veebileht ei kujuta endast mingitki teabelist väärtust. Korobeinik ei heitnud meelt ja tõi näitena esile mitu muud veebiportaali, mis olid juba 1995. aastast Neti.ee kataloogis, andes mõista, et nende taustal ei ole Rate.ee sugugi vilets variant. Paari päeva pärast lisati tutvumisportaal otsingusõnade nimistusse, aasta pärast aga paiknesid sõnad Rate ja Rate.ee otsisõnade edetabelis esimesel ja teisel kohal.

Korobeiniku sõnul saab sellest loost teha mitmeid erinevaid järeldusi, kuid üks neist on kõige olulisem – see puudutab kriitikat. Äriajamisel tuleb sellega pidevalt kokku puutuda ning investor soovitab reageerida sellele rahulikult.

Sester: raha tuleb ettevõtlusest, mitte pangaautomaadist >>

"Kui inimene sind kritiseerib, siis reeglina peab ta midagi silmas. Igas vastukajas ja kommentaaris sisaldub teatud tõetera," ütleb ta.

Ettevõtja märkis, et kriitikat ei tasu võtta kui tegevusjuhist, kuid tasub inimesega rääkida ja aru saada, mida ta teile öelda tahab. Mõnikord võib see olla koguni vägagi kasulik.

Uskuge sellesse, mida te teete

Teine lugu leidis aset umbes kuus aastat pärast tutvusmisportaali Rate.ee avamist. Andrei Korobeinik sai jäätisetootajalt ettepaneku ühiseks külma magusroa loomiseks. Ettevõtja tahtis keelduda, kuid olles hästi järele mõelnud, otsustas siiski proovida, et kui mitte lausa kasumit, siis vähemalt uus kogemus saada. Jäätis valmistati energiajoogi maitsega.

Tallinn tunnustab tublimaid ettevõtjaid, illustratiivne foto
© Фото : Светлана Бурцева

"Põhimõtteliselt lõin nii mina kui mu meeskond sellele projektile käega, aga et seda mitte täielikult maha kanda, otsustasime kutsuda koku rühma noori inimesi, et nad valiksid viie erineva maitse seast kõige vähem ebameeldiva," jutustab investor.

Degusteerimisele tuli umbes kakskümmend teismelist ja enamik neist andis oma eelistuse maitsele, mille Korobeinik oli arvanud kahe kõige hullema sekka. Mõne aja pärast jõudis see jäätis kaupluselettidele ja seda müüdi umbes kolm aastat. Vaatamata sellele, et too maius maksis teistest samalaadsetest kaks korda rohkem, jõudis ta läbimüügi edetabeli esikolmikusse.

Kirbud panevad kõik hüppama >>

Ettevõtja sõnul saadi jäätise eest Baltimaade mainekas Kuldhaamri preemia ning see projekt osutus reklaamiprojektide hulgas üheks tulusaimaks. Nii mõnelgi juhul soovitab Korobeinik kliente ja ostjaid kuulda võtta.

"Te peate aru saama, et see, millega te tegelete, on nimelt see, millega te tahate tegelda. Ning kui te kord juba oma toote või teenuse välja mõelnud olete, alles siis võib kõnelda potentsiaalse kliendiga, et mõista, mida tema soovib," leiab investor.

Ja mis iganes muul juhul, ikkagi inimestega rääkides ja arutades, võite ka taibata, et teie valitud suunaga ei ole tõepoolest vaja tegelda.

Ent kui te usute sellesse, mida teete, siis lihtsalt tehke seda ja kogu lugu. Korobeinik lisas, et sugugi mitte iga tema projekt pole olnud edukas, kuid igaüks neist on toonud enesega midagi positiivset – väärtuslike kontaktide või uute klientide näol.

44
Tagid:
edulugu, ettevõtja, Rate.ee, ettevõtluspäev, Andrei Korobeinik, Eesti
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega