Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker

Juncker kutsus looma EL rahandusministri ametikohta

19
(Uuendatud 12:36 14.09.2017)
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kutsus kolmapäeval looma Euroopa Liidu rahandusministri ametikohta

TALLINN, 13. september — Sputnik. Lisaks tegi ta ettepaneku liita tulevikus enda ja Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja ametikoht üheks Euroopa Liidu presidendi ametikohaks, vahendas ERR.

"Me vajame Euroopa majandus- ja rahandusministrit," ütles Juncker Strasbourg´is Euroopa Parlamendile iga-aastases kõnes olukorrast EL-is, täpsustades, et ettepaneku eesmärk ei ole lihtsalt uue ametikoha loomine, vaid tõhususe suurendamine. 

Luksemburgi ekspeaministri sõnul ühendaks EL-i rahandus- ja majandusministri ametikoht Euroopa Komisjoni voliniku ja eurotsooni rahandusministreid koondava eurogrupi juhi ameteid.

Brüssel
© Sputnik / Sergey Melkonov

EL-i presidendi ideed selgitades märkis ta, et tema veendumuse kohaselt peaks EL-il olema kahe asemel üks president, kes valitakse üleeuroopalise valimiskampaania järel.

Juncker pole rahul ühegi Suurbritannia ettepanekuga Brexiti osas >>

Euroopa Komisjoni president ei ole rahul kõigi Suurbritannia poolt Euroopa Liidust lahkumise raames esitatud esitatud dokumentidega, vahendas Sputnik Eesti kuu alguses.

"Ma lugesin tähelepanelikult kõik paberid läbi, mille Tema Majesteedi valitsus oli ette valmistanud, ja ma pole mitte ühegagi neist rahul. Jääb lahendada tohutu hulk küsimusi. Mitte ainult Iirimaa ja Põhja-Iirimaa vahelise piiri küsimus – see on väga tõsine probleem, millele meil lõplikku vastust ei ole – vaid ka Suurbritannias elavate eurooplaste staatus ning mandril elavate brittide staatus," lausus ta.

Junckeri sõnul peab olema täiesti selge, et mingeid läbirääkimisi uute majanduslike ja kaubanduslike suhete üle Suurbritannia ja Euroopa vahel ei saa alustada, kuni pole lahendatud kõik küsimused, mis on "seotud artikliga 50 EL-i, seoses Suurbritannia lahkuminekuga".

Juncker pidas Merkelit oma abikaasaks (video) >>

19
Tagid:
ametikoht, rahandusminister, Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon, EL, Jean-Claude Juncker, Strasbourg