Prantsusmaa ärimehed kohtusid Venemaa majandusliku arengu ministriga

Prantsuse ärimehed: Venemaa turg on oluline

37
(Uuendatud 17:32 31.08.2017)
Vaatamata kehtestatud majandussanktsioonidele teatasid Prantsusmaa suuremate ettevõtete esindajad, et Venemaa on nendele üks peamisi partnereid ning riikidevaheline koostöö peab jätkuma ja arenema

TALLINN, 30. august – Sputnik. Venemaa majandusliku arengu minister Maksim Oreškin kohtus 29. augustil Prantsusmaa ettevõtete liikumise (Mouvement des entreprises de France – Medef) peakorteris Pariisis Prantsuse ärimeestega, teatab Sputnik France.

Kohtumisel osalesid Prantsusmaa suurettevõtete Total, Renault ja Schneider Electric esindajad. Mõned neist jagasid Sputnik France korrespondendiga oma muljeid, selgitades, mida tähendab Prantsuse ettevõtetele Venemaa turg. 

Borina Andrieu: oleme töötanud nii Punasel väljakul, kui ka Volga kaldapealsel

Arhitektuuribüroo Wilmotte & Associés peadirektori Borina Andrieu sõnul on hea, et riikide vahel toimub dialoog ja on näha koostöösoovi:

"Võin öelda, et Prantsuse ettevõtted ilmutavad jätkuvalt huvi. Kohtumisel räägiti sellest, et on märke äritegevuse edenemisest Venemaal. Minister rääkis samuti uutest reeglitest maksuseadusandluses. On väga hea, et dialoog toimub ja on tunda koostöötahet.

Ma näen, et Venemaal tegutsevad sellised ettevõtted nagu Total, Servier, Sanofi, Engie ja Renault. Ma olen arhitektuuribüroo peadirektor ja meil on Venemaal käsil mitu projekti. Siin (Pariisis) töötasime me muuhulgas Venemaa vaimse ja kultuurikeskuse projektiga. Ma ei väida, et raskusi pole, kuid Venemaa on huvitav maa ja ma arvan, et selles suunas tuleb suhteid arendada.

Puhtrahaliselt ei teeni me suuri summasid. Kuid Venemaa lasi meil end näidata, sest sellistes mastaapsetes projektides osalemine Venemaal avaldab soodsat mõju meie büroo mainele. Hakkasime Venemaal tööle aastatel 2003-2004, seega juba üsna ammu, ja me oleme jätnud hea mulje.

Mis linnaehitusse puutub, siis meie esimeseks suuremaks projektiks oli kilomeetripikkuse lõigu Volga kaldapealese arendamine Volgogradis, siis arendasime märgilise tähendusega projekte Punasel väljakul, Punases Oktoobris ja Peterburi Euroopa ülikoolis (see projekt peatati).

Olid mõned raskused staadioniga Kaliningradis, kuid oli ka positiivseid momente. Meil on praegu käsil kaks suurt projekti Moskvas, muuhulgas tegelema Kurski vaksaliga. Armastame Venemaad, see on riik, millesse me oleme väga kiindunud. Meil oli palju luksusprojekte, töötasime Suure teatri dekoratsioonidega. See tähendab, et me töötasime kõige erinevate projektidega.

Venemaa on rikkuse ja võimaluste poolest ebatavaline riik. Hiljuti pakuti meile välja huvitav projekt — Moskva lõunapoolse äärelinna täiesti uus kontseptsioon ja arendajad otsustasid jääda, et selle piirkonna arendamist jätkata. See tähendab, et objekti, mida on tihti ehitatud kuidagimoodi, ei jäeta enam saatuse hooleks, muretsemata ökoloogia elemendi pärast, tundmata huvi elanike tervise ja heaolu vastu, mida on vaja selleks, et piirkond oleks väärikalt teenindatud.

Üha vähem tehakse näidisprojekte, mis on järjest vähem prestiižsed finantsilises mõttes, kuid on palju rohkem läbimõeldud, inimesekesksemad ja ma arvan, et elurajoonis, kus võiks veel väga palju ära teha, avanevad suured perspektiivid.

Meie, prantslased võime anda palju spetsialiste, luua selliste prantsuse ettevõtete nagu Schneider, Veolia või Vinci ekspertide ühendusi, kes võiksid jagada oma teadmisi näiteks "targa linna" kontseptsioonist.

Me rääkisime uutest tehnoloogiatest, lõpetasime alles äsja projekti "Station F", mis on kõige suurem start-up inkubaator maailmas ja asub Freyssinet"s, endises raudteelaos. Venemaal areneb see valdkond üha enam ja enam, meil on aga know-how, mida Venemaal pole."

Yves-Thibault de Silguy: Prantsusmaa tahab Venemaaga äri ajada 

Prantsuse ettevõtete liikumise asepresident Yves-Thibault de Silguy jagas samuti muljeid kohtumiselt Venemaa majandusliku arengu ministriga, märkides, et Prantsusmaa on Venemaal väga ulatuslikult esindatud:

Tiit Vähi
© Sputnik / Андрей Петров

"Toon selle tõestuseks kolm arvu: kaubakäiva 30 miljardit eurot, 170 tuhat töötajat ja Prantsusmaa kui suuruselt teine investeerija Venemaale. Vaatamata majanduslikule olukorrale, vaatamata majandussanktsioonidele, vaatamata poliitilisele kliimale tahavad Prantsuse ettevõtted jätkuvalt Venemaaga äri ajada. Võin öelda, et sanktsioonid on tugevasti mõjutanud meie kaubandust, sealhulgas põllumajandustoodangusektorit, sanktsioonid on sundinud Venemaad kohalikku tootmist arendama, mis toob kaasa selle, et Prantsuse ettevõtted, kellele selline võimalus on, keskenduvad üha rohkem investeeringutele ja tootmise arendamisele Venemaal."

Clemence Blum: Venemaa on meie jaoks viie tähtsama riigi hulgas

Schneider Electric tootmise asepresident Clemens Blum teatas, et Schneider Electricule on Venemaa väga tähtis turg.

"Venemaa on meie jaoks viie tähtsama riigi hulgas, kuhu me oma toodangut tarnime. Me investeerime Venemaale juba mitu aastat, seal töötab meie heaks üle 12 tuhande töötaja, me tegelema Venemaal oma tootearendusega ja anname toodangut. Nii et meie jaoks on see riik väga oluline turg."

37
Tagid:
koostöö, turg, sanktsioonid, majandus, ettevõtted, Maksim Oreškin, USA, Venemaa, Prantsusmaa
Samal teemal
Vene Raudtee kaalub reisiliini loomist Peterburi ja Berliini vahel
Euroopa näeb USA soovis koostööd teha mõnitamist
Vare: Venemaa ja Eesti kaubavahetusel on veel kahanemisruumi
Euroopa Liidul õnnestus sanktsioonide alt vabastada Venemaa osalusega energiaprojektid
Balti riigid ei lase Euroopa Liidul Venemaa vastaseid sanktsioone tühistada
EL lubas kiiret vastust USA Venemaa-sanktsioonidele
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega