Valitsus arutas Tallinna Sadama börsile viimist

Valitsus arutas Tallinna Sadama börsile viimist

38
Valitsus arutas neljapäeval Tallinna Sadama 30 protsendi aktsiate noteerimist Nasdaq Tallinna börsil

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Täpsema tegevuskava ja stsenaariumid aktsiate avaliku esmapakkumise korraldamise alustamiseks esitab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium valitsusele tänavu sügisel. Praegu 100 protsenti riigile kuuluva ettevõtte börsile minek on planeeritud tuleva aasta esimesse poolaastasse, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

MKM trahvib Tallinna Sadamat 400 000 euroga
© Sputnik / Вадим Анцупов

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles, et valitsuse plaan viia Tallinna Sadama vähemusosalus börsile pakub Eesti inimestele ja pensionifondidele uusi võimalusi, kuidas raha Eestisse investeerida. „See samm elavdab meie hinnangul ka kohalikke finantsturge," rääkis ta.

Tallinna Sadam rahvusvahelisel messil TransRussia 2017

18.-20. aprillil Moskvas Crocus Expo messikeskuses toimunud rahvusvahelisel logistikamessil oli Eesti rahvusstendil Tallinna Sadama kõrval esindatud Eesti Logistikaklastri liikmed Eesti Raudtee, EVR Cargo, Sillamäe Sadam ning Contimer. Lisaks olid Eesti rahvusstendil esindatud Transiidikeskus, Intopex Forwarding, Tallship, Narva Logistics ja Steel Express, teatas sadam oma kodulehel.

Ettevõtete eesmärk TransRussia messil oli kohtuda ja suhteid arendada olemasolevate klientidega ning leida vaatamata keerulisele majanduslikule olukorrale uusi potentsiaalseid kaubavoogusid. Iga-aastasele üritusele tulid kokku Venemaa, SRÜ-riikide ja Baltimaade transpordisektori esindajad alates sadamatest, raudteest ja ekspedeerijatest kuni transpordisektori IT-ettevõtete ja kauba käitlemisseadete tootjateni.

TransRussia messile tegid visiidi ka Eesti parlamendiliikmed. Tallinna Sadama kommertsjuhi ja juhatuse liikme Margus Vihmani meelest andis Eesti parlamendisaadikute ja asekantsleri visiit Moskvasse võimaluse rõhutada Venemaal kohapeal, et Eesti ettevõtjate taga seisab ka riik ja toetab ning abistab probleemide lahendamisel.

Eesti rahvusstendi slogan "Estonia — Your Logistical Choice" tõstis esile Eesti ärikeskkonna logistika ja loogilisuse kombinatsiooni. Selle kontseptsiooni ja visuaaliga võitis Eesti rahvusstend TransRussial parima rahvusliku stendi auhinna.

Käesoleval aastal osutas sarnaselt varasemale Eesti rahvusstendile rahalist toetust Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Tallinna Sadam kutsub seminarile

Tallinna Sadam kutsub huvilisi tasuta seminarile "Smart Cities, Smart Buildings and Smart Solutions", mis toimub 18. mail kell 13.00-17.00 Eesti Arhitektuurikeskuses. Seminar keskendub jätkusuutlikele, keskkonnasõbralikele ja uuendusmeelsetele lahendustele sadamates, kruiisiäris ning linnapildis.

Seminari peaesineja on tuntud Belgia öko-arhitekt Vincent Callebaut, kes disainib ulmeliste detailidega jätkusuutlikke lahendusi, mis kasutavad taastuvenergiaid ja soodustavad bioloogilist mitmekesisust ning linnalikku põllumajandust. Callebaut suurem visioon on aidata Euroopa linnadel muutuda ehitatud tehiskeskkonnast süsinikuvabaks loodusega harmoonias olevaks elukeskkonnaks.

Seminaril antakse näiteks ka ülevaade Tallinna Sadama Masterplaani arhitektuurikonkursist, targa linna kontseptsioonist ja Hamburgi targast kruiisiterminalist. Seminar toimub inglise keeles.

38
Tagid:
aktsiad, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, börs, Tallinna Sadam, Kadri Simson, Eesti