HKScan tuntumad kaubamärgid Baltikumis on Rakvere, Tallegg, Rīgas Miesnieks, Jelgava ja Klaipedos Maistas

Eestlastel ei ole lihakontserni sisejuurdluse põhjused selged

53
(Uuendatud 18:53 14.11.2016)
Põhjamaade lihatööstusettevõte HKScan alustas esmaspäeval ettevõttesisest juurdlust oma Baltikumi äritegevuse üle; üle vaadatakse kogu juhtkonna tegevus ja osa juhtkonnast on selguse saamiseni vabastatud oma töökohustustest.

TALLINN, 14. november — Sputnik. Soome lihatööstuskontserni HKScan Baltikumi juhatuse esimehe Teet Soormi sõnul ei ole tema jaoks selged põhjused, miks kontsern on alustanud Baltikumi äritegevuse üle sisejuurdlust.

"See tuli meile täna üllatusena. Tehakse sisejuurdlus ja nii kauaks on tegevjuhtkonnal võetud ära õigus otsustada, ja vaadatakse, kas me käitume vastavalt grupi tegevuspoliitikale. Rohkem ei tea midagi," ütles Soorm BNS-ile.

"Töötame edasi ja homne päev toob uued uudised," lisas ta. Soormi sõnul on ettevõtte Baltikumi juhtkonnal olnud kohtumised emafirma esindajatega, kuid täpseid põhjuseid, miks sisejuurdlust läbi viiakse, ei ole neile teatatud.

"Uus tegevjuht alustas 1. novembril ja rohkem ei tea midagi," lisas Soorm. Alates novembrist on HKScan kontserni juhatuse esimees Jari Latvanen, kelle nimetas ametisse kontserni nõukogu mai lõpus.

Jari Latvanen on alates 2015. aastast töötanud Stora Enso juhtkonna liikme ja Consumer Board üksuse juhina. Enne seda on ta töötanud Findus Nordicu tegevjuhina, mitmel juhtival kohal Nestlés ja aastatel 1995-2000 HK Ruokatalo, praegu HKScan Finland, müügi- ja äridirektorina.

Oma esimeste sammude hulgas vahetas Latvanen välja HKScan kontserni asepresidendi ja tarbijasuuna ning Soome ja Eesti juhi Samuli Eskola. Temalt ameti üle võtnud Jyrki Karlsson pidi 2. novembri börsiteate põhjal keskenduma Baltikumi ja Soome äride kasumlikkuse tõstmisele ja toodete arendamisele.

Põhjamaade lihatööstusettevõte HKScan alustas esmaspäeval ettevõttesisest juurdlust oma Baltikumi äritegevuse üle; üle vaadatakse kogu juhtkonna tegevus ja osa juhtkonnast on selguse saamiseni vabastatud oma töökohustustest.

Uurimisega soovitakse saada kinnitust, et HKScan Baltikumi äripiirkondades on järgitud hea juhtimise tava ja HKScan tegevusjuhiseid, teatas ettevõte.

Sisejuurdlus kestab mõned nädalad. Osa HKScan Baltikumi juhtkonnast on selguse saamiseni vabastatud oma töökohustustest. Kontserni turundusjuht Anne Mere vastutab ajutiselt HKScan Baltikumi tegevuste eest, alludes HKScan Oyi tegevjuht Jari Latvanenile.

HKScan on Põhjamaade toidutööstuskontsern, mis toodab, turustab ja müüb sea-, veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Ettevõtte klientideks on jaemüügi-, tööstus-, toitlustus ja ekspordisektorid ning koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Kontsern ekspordib oma tooteid peaaegu 50 riiki. HKScani netokäive oli 2015. aastal ligikaudu 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab 7400 inimest.

Kontserni Baltikumi tütarfirma HKScan Estonia teenis möödunud aastal 151,7 miljoni euro suuruse käibe juures 1,1 miljonit eurot kasumit. Ettevõttes töötas toona keskmiselt 1273 inimest, kelle keskmine kuine palgakulu oli 1005 eurot. HKScan Estonia juhatuse liikmed on Teet Soorm, Meelis Pihlak ja Margus Venelaine.

HKScan tuntumad kaubamärgid Baltikumis on Rakvere, Tallegg, Rīgas Miesnieks, Jelgava ja Klaipedos Maistas.

53
Tagid:
sisekontroll, lihatööstus, HKScan, Teet Soorm, Soome, Balti riigid