Venemaa saadik Eestis Aleksandr Petrov.

Eesti ärindus ei ole rahul Venemaa-vastaste sanktsioonide jätkumisega

29
Venemaa saadik Eestis Aleksandr Petrov väitis, et Eesti ärimehed ei ole rahul sanktsioonide jätkamisega. Ettevõtjate arvates ei ole Venemaa turust läbimüügi ja hinna poolest paremat võimalik leida.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Eesti ärimehed ei ole rahul venevastaste sanktsioonide jätkumisega ja kõnelevad otsesest kahjust, mida piirangumeetmed Eesti majandusele toovad, väitis Venemaa saadik Eestis Aleksandr Petrov intervjuus ajalehele Izvestija.

„Äriringkonnad ei ole rahul sanktsioonide jätkamisega Venemaa vastu. Eesti ärimaailma silmapaistvad esindajad räägivad, et piirangumeetmed toovad otsest kahju Eesti majandusele. Möödunud aastal kahanes kaubakäive enam kui 30% võrra," ütles Petrov intervjuus ajalehele Izvestija.

Diplomaat meenutas lugu, kuidas üritati lahti saada 35 tonnist räimest, mida eelnevalt oli tarnitud vene turule. Lõpuks õnnestus realiseerida vaid osake sellest räimekogusest.

„Jutuajamistes tunnistavad ettevõtjad, et läbimüügi ja hinnataseme poolest Venemaa turust paremat ei leidu. Ärimeeste arvamus on üheselt mõistetav," rõhutas saadik.

Petrov märkis, et Eestil tasub mõelda võimalusele tihendada koostööd Venemaaga kaubanduse ja majanduse valdkonnas, aga ka poliitikas.

„Lääne poliitikud on korduvalt öelnud, et sanktsioonid on tupiktee — kannatavad mõlemad osapooled. Nende lõpp on vältimatu, ja ma juhin tähelepanu sellele, millise pagasiga saavad siis välja tulla Eesti ettevõtjad, kui sanktsioonid kaotavad kehtivuse. Terve hulk riike valmistub selleks hetkeks, sealhulgas ka meiega läbirääkimisi pidades. Kes aga sellele praegu ei mõtle, see leiab enda autsaiderite leerist, mis tuleb talle endale kahjuks," märkis Venemaa diplomaat.

Seoses Krimmi ühendamisega Venemaaga 2014. aasta keskel kehtestasid EL ja USA sanktsioonid füüsiliste isikute, ettevõtete ja Venemaa majandussektorite vastu.

Venemaa seadis vastuseks Lääne tegevusele piirangud toidukaupade impordile riikidest, kes tema suhes sanktsioonid kehtestasid. Sisseveokeelu alla arvatud toidukaupade uuendatud nimekirjas on liha, vorstitooted, kala ja mereannid, köögiviljad, puuviljad, kõik piimatooted, kaasa arvatud laktoosivabad, erand on tehtud ainult ravi- ja profülaktiliseks toitlustuseks ettenähtud toodetele.

Juuli algul pikendas Euroopa Liit ametlikult majandussanktsioonide rakendamist Venemaa vastu 2017. aasta jaanuari lõpuni.

Venemaa Föderatsiooni president Vladimir Putin allkirjastas vastuseks sanktsioonide pikendamisele määruse toidukaupade embargo pikendamisest 2017. aasta lõpuni.

 

 

29