Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov kohtumisel ajakirjanikega.

Venemaa suursaadik rääkis, millega "Peterburi kohtumised" tallinlasi üllatavad

76
(Uuendatud 10:49 26.09.2019)
Lisaks ärialastele "Peterburi kohtumistele Tallinnas" pakutakse üritusel ka rikkalikku kultuuriprogrammi, kus Tallina elanikud saavad nautida tuntud vene kunstnike töid. Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov rääkis eelseisvast sündmusest lähemalt.

TALLINN, 25. September — Sputnik. Tallinna ja Peterburi soojad suhted näitavad, kuidas tuleks kahe naaberriigi vahelisi suhteid arendada, märkis Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov eelseisvate "Peterburi kohtumistele Tallinnas" pühendatud pressikonverentsil.

Встреча посла РФ в Эстонии Александра Петрова с журналистами из Санкт-Петербурга
© Sputnik / Вадим Анцупов
Venemaa suursaadiku Aleksandr Petrovi kohtumine Peterburi ajakirjanikega
Suursaadik Aleksandr Petrov rääkis 25. septembril Venemaa saatkonnas Tallinnas ajakirjanikega toimunud kohtumisel Peterburi ja Tallinna traditsioonilistest sidemetest ja järjest juba kahekümnenda "Peterburi kohtumiste" juubelikavast.

Pressikonverentsi alguses meenutas Petrov, et Tallinna ja Peterburi koostöö protokoll allkirjastati kakskümmend aastat tagasi. "Peterburi kohtumiste" põhimomendiks on seekord Peterburi asekuberneri Vladimir Knjaginini läbirääkimised Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga, samuti Peterburi kingituse - uue laste mänguväljaku üleandmine Eesti pealinnale Tallinna Pae pargis.

Diplomaat lisas, et pooled kirjutavad alla mitmeid koostöölepinguid erinevate organisatsioonide vahel ja tuletas meelde, et hiljuti külastas Tallinna Moskva linna ametlik delegatsioon. Kahe pealinna juhtkonna kohtumistel rõhutati, et ka Tallinna ja Peterburi vahel on tugevad sidemed.

Peterburi kohtumised Tallinnas

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et traditsioonilised "Peterburi kohtumised Tallinnas" toimuvad Eesti pealinnas 26.-28. septembrini. Nende käigus külastab Tallinna Peterburi ametlik delegatsioon, mida juhib asekuberner Vladimir Knjaginin. 27. septembril võtab külalised Tallinna raekojas vastu linnapea Mihhail Kõlvart.

Pärast kohtumist allkirjastatakse mitmete Tallinna ja Peterburi organisatsioonide koostöölepingud ning toimub kahe linna kultuuri- ja ajalooliste suhetest kõneleva kogumiku "Peterburi - Tallinn" esitlus.

Ürituse äriprogramm sisaldab ümarlaudu ja töökoosolekuid tervishoiu, hariduse, kultuuri, arhitektuurimälestiste kaitse, keskkonna ja muudel teemadel. Toimuvad ka täiendkoolitused vene keele õpetajatele ja logopeedidele.

Peterburi võimud annavad Tallinnale tema 800. aastapäeva puhul üle kingituse - Pae pargis asuva laste mänguväljaku, mille Kõlvart ja Knjaginin avavad koos 27. septembril kell 10.

Lisaks äriprogrammile pakuvad "Peterburi kohtumised Tallinnas" ka rikkalikku kultuuriprogrammi:

 • 26. septembril kell 19:00 avatakse "Peterburi kohtumised Tallinnas" ametlikult Alexela kontserdimajas Peterburi artistide galakontsertiga "Peterburi meloodiate saladused". Esinevad džässilegend, Venemaa rahvakunstnik David Gološtšjokin ansambliga, lauluvõistluse "Golos" seitsmenda hooaja võitja Pjotr Zahharov, rahvusvaheliste konkursside laureaadid Agata Vavilova, Georgi Novitski, Eduard Hill Jr ja Stanislav Tšigadajev, tantsuansambel "Žemtšužina" ja estraadiorkester Andrei Medvedevi juhatusel.
 • 27. septembril kell 19:00 esineb Mustpeade Vennaskonna maja keldris (Pühavaimu 9) David Gološtšjokini ansambel.
 • 27. septembril kell 19:00 toimub Vene Teatri ja Peterburi "Balti maja" teatrifestivali raames Vene teatris ühislavastus "Olümpia", mille autor on Olga Muhhina ja režissöör Filipp Los.
 • 29. septembril kell 17:00 esineb Estonia kontserdisaalis koos Tallinna Kammerorkestriga Peterburi rahvapillide ansambel "Terem Kvartet".
 • 26. septembrist 3. oktoobrini avatakse Vabaduse väljakul Aleksander Petrosjani fotonäitus "Peterburi lood".

Kahe linna kultuurikohtumiste ajalugu ulatub tagasi detsembrisse 1999 – kui linnadevahelise allkirjastatud koostööprotokolli kohaselt korraldatakse iga-aastased "Peterburi kohtumised Tallinnas" ja "Tallinna kohtumised Peterburis" vaheldumisi kumaski linnas. Eelmisel aastal võõrustas külalisi Peterburi, Tallinna linnavolikogu delegatsiooni juhtis Tallinna toonane linnapea Taavi Aas.

Lugege lisaks: 

76
Tagid:
kultuuripäevad, koostöö, kohtumine, Peterburi, Tallinn
Teema:
Peterburi kohtumised Tallinnas (12)
Samal teemal
Kultuuriministril pole aega Venemaale sõita
Eesti president läks laulupeol rahva sekka
Parim linnapea: keda tallinlased oma linnapeana näha sooviksid
Kultuuriminister kutsus Venemaa kolleegi Tartusse
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega