NTV peaprodutsent Timur Weinstein

Timur Weinstein: "Oled super!" on saatesari lastest ja lastele

44
NTV peaprodutsent Timur Weinstein on rahul, et lauluvõistlus "Oled super!" on tuntuks saanud, valikusõel on rangem ja võistlejad andekamad

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik, Аleksei Stefanov. Järgemisi teine rahvusvaheline lauluvõistlus "Oled super!", kus osalevad vanemliku hooleta jäänud lapsed, ja mille püsipartneriks on rahvusvaheline infoagentuur ning raadio Sputnik, stardib 10. veebruaril kell 20.00 NTV-s.

Mitme kuu jooksul asub 83 keerulise saatusega osavõtjat 13 riigist – Venemaalt, lähivälismaalt, Balti riikidest ning nüüd ka Saksamaalt ja Süüriast võistlustulle kõige andekama noore laulja tiitli eest.

Muudatused on puudutanud ka võistluse žüriid – helilooja ja produtsendi Viktor Drobõšiga, kes istus kohtunikutoolis ka esimesel konkursil, on liitunud helilooja Igor Krutoi, 2016. aasta Eurovisiooni vaatajahääletuse võitja Sergei Lazarev ja populaarne lauljatar Julianna Karaulova. Saatejuhiks jäi Vadim Takmenjov.

"Oled super!" teisel hooajal laulab tütarlaps Ida-Virumaalt>>

Konkursile saabusid tugevad osavõtjad

"See on väga tähtis, et konkursist võtavad osa lähivälismaa ja Baltikumi esindajad, sest meie kultuurisidemed ei ole kuhugi kadunud, kuhugi pole kadunud ka vene keel meie suhtluskeelena. Mul oli väga hea meel kuulda, et mullusel lauluvõistlusel Armeeniat esindanud Sabina Manveljan, kes veel aasta tagasi rääkis vene keelt kehvasti, on saanud raadio Sputnik Armeenia saatejuhiks, ja kui puhtalt ta nüüd seda keelt kõneleb, hea lauseehitusega, nii nagu elukutseline saatejuht. Ja see on samuti oluline, kuivõrd Moskvasse saabuvad lapsed hakkavad rääkima rahvusvahelise suhtluse keeles. Keeles, mille sees me kõik oleme üles kasvanud, mille najal on rajatud väga palju meie kultuurisidemeid. Ent selle tõttu, et keel kippus kaduma, kippusid kaduma ka meie sidemed," ütles agentuurile Sputnik konkursi ristiisa, NTV peaprodutsent Timur Weinstein.

"Oled super!" teine hooaeg stardib 10. veebruaril>>

Tema sõnul on teistkordsele lauluvõistlusele "Oled super!" tulnud veelgi andekamad lapsed. Valikuvooru oli lihtsam läbi viia, kuna need lapsed olid näinud esimest võistlust, olid ette valmistunud, teadsid, millised laulud kõlavad kõige paremini. Ja kuigi projekti korraldajatel, žürii liikmetel võib olla poolehoidu teatud riikide suhtes, siis osavõtjate puhul see küll kuidagi ei kajastu.

Hääletada südamega

Esimese "Oled super!" lauluvõistluse ajal tuli žürii liige Julianna Karaulova võtteplatsile, esines ning elas lastele kaasa, kuid tunnistas Sputniku korrespondendile, et tiheda töögraafiku tõttu ta kõiki saateid ei vaadanud. Nüüd vaatab ta tähelepanelikult iga osavõtjat.

Мультимедийная пресс-конференция, посвященная старту второго сезона международного вокального конкурса Ты супер!
© Sputnik
Timur Weinstein, Vadim Takmenjov, Igor Krutoi, Julianna Karaulova, Viktor Drobõš.

"Esimesel hooajal arvasin ma, et kuivõrd lapsed on erilised, tehakse neile teatud hinnaalandusi, žürii suhtub kõigesse leebelt, eeldasin koguni, et kõik see jääb kunstilise isetegevuse tasemele, ja olin meeldivalt üllatunud, kui avastasin, et paljud lapsed laulavad tõepoolest meisterlikult, olles väga andekad. Seekord tuleb konkurss veelgi vägevam, kuna peaprodutsent ise on seda kinnitanud, ja usun, et meil pole sugugi kerge kõige tugevamat välja valida," lausus Julianna Karaulova.

Lauljatar märkis, et tal on "väga meeldiv saada osaliseks muusikalises pidupäevas, sotsiaalses projektis, mis muudab inimeste elu, tervet põlvkonda, osaks globaalsest projektist, mis läheb ajalukku."

"Ma püüan olla piisavalt objektiivne ja hääletada südamega," kinnitas Karaulova.

Laste lauluvõistlus, mis on muutnud täiskasvanuid

"Täpselt aasta tagasi suhtusin ma ettepanekusse žüriisse tulla küllaltki ettevaatlikult: lauluvõistlus, eks siis vaatame. Aga see projekt on meid, paljunäinud täiskasvanuid muutnud, me muutusime teistsugusteks. Loodan, et paremaiks. Me hakkasime hindama hoopis teisi asju. Ma hakkasin isegi oma lastesse, nende kasvatamisse teistmoodi suhtuma. See projekt on mullegi palju õpetanud. Seetõttu valmistun teise konkursi ootuses emotsioonideks, mida ma pean tagasi hoidma, poisid ju ometi ei nuta. Kuid sinnakanti see olukord kisub, sest me hakkame nende eludele, nende lugudele kaasa tundma. Ning võib-olla polegi vaja end tagasi hoida," tunnistas Sputniku korrespondendile Viktor Drobõš.

Igor Krutoi oli reserveeritum.

"Loodan, et saab olema huvitav ja et minu osaluse pärast žüriis telesaate reiting ei lange," muigas ta.

Muuseas, nagu nentis Timur Weinstein, sai see lauluvõistlus teoks suuresti just tänu Igor Krutoile, kes on seda toetanud idee sünnist peale kuni laste konkreetse abistamiseni.

Заместитель главного редактора МИА Россия сегодня Андрей Благодыренко
© Sputnik
Meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Andrei Blagodõrenko.

"Sellise telešõu ülesanne on muuta sellest osavõtjate elu. Konkursi kahe etapi – lauluvõistluse ja tantsuvõistluse – tulemusi mõneti kokku võttes võib juba öelda, et see ülesanne on täidetud. Laste elu on muutunud ning mingis mõttes on muutunud ka meie agentuuri Sputnik elu," märkis meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Andrei Blagodõrenko.

© Sputnik
Konkursi "Oled super!2 pressi-konverents.
44
Tagid:
Oled super, Sputnik, NTV, Sergei Lazarev, Timur Weinstein, Viktor Drobõš, Igor Krutoi, Venemaa
Teema:
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega