Illustreeriv foto

Kultuuriöö 2017: ainukordsed installatsioonid ja tasuta kontserdid

29
(Uuendatud 10:51 25.08.2017)
Augusti viimasel laupäeval saab Tallinnas juba kolmandat korda teoks sündmusterohke festival Kultuuriöö

TALLINN, 25. august – Sputnik. Kultuuriöö programmis on tasuta kontserte, põnevaid ekskursioone, õpitube, näitusi ja palju muud. Kultuuriööd korraldab Tallinna Kultuuriamet.

Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul on Kultuuriöö eesmärgiks näidata Tallinna kultuurielu mitmekülgsust ja vaheldusrikkust.

"Ühe õhtu jooksul on huvilistel võimalik nautida nii Eesti parimate muusikute esinemisi eri žanrites ja lavadel, tutvuda temaatilistel ekskursioonidel pealinna ajalooga kui ka nautida vaid selleks õhtuks valminud heli- ja multimeedia installatsioone. Üritused toimuvad Raekoja platsil, Linnateatri Lavaaugus, Linnamuuseumi filiaalides, Kultuurikatla aias ja paljudes põnevates paikades üle linna," lisas Härm.

"Kivisüda" muuseumis ja "Liikumine" tunnelis

Kultuurisündmuste korraldaja, muusik ja helikunstnik Aivar Tõnso loob Kultuuriööks Raidkivimuuseumi heliinstallatsiooni "Kivisüda". Tõnso sõnul viitavad väljendid "räägi nagu seinaga" või "süda kui kivi" kividele kui olematut kontaktivõimalust sümboliseerivatele eluta objektidele.

Ajaloomuuseum
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Tegelikult on lihtsalt tegemist teistmoodi liikumises oleva mateeria vormiga, mis elab meile arusaamatut elu. 16 kanali heliinstallatsioon "Kivisüda" loob keskkonna, kus avatud meelte, piisava fantaasialennu ja veel mingite seletamatute asjaolude kaudu on ehk võimalik suhtlus kivimaailmaga juba vahetumal moel," rääkis Tõnso.

Tallinna Linnamuuseumi Raidkivimuuseum on 26. augustil külastajatele tasuta avatud kella 12st–21.30ni.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tudengite ja interdistsiplinaarse kunstniku Taavet Janseni koostöös valmib Vabaduse väljaku tunnelisse multimeedia installatsioon "Liikumine". Tegemist on kohaspetsiifilise ruumiinstallatsiooniga, mis muudab audiovisuaalset perspektiivi harjumuspärasele linnaruumile. Teos on huvilistele vaatamiseks 26. augustil kell 7st – 20ni.

Kultuuriöö toob tasuta kontserdid

Laupäeval on kavas hulgaliselt tasuta kontserte nii pop-, rokk, jazz-, punk kui ka klassikalise muusika sõpradele.

Tervishoiumuuseum asub Tallinna vanalinnas
© Sputnik / Илья Питалев

Publiku ette astuvad tuntud artistid — Ott Lepland, Vaiko Eplik, Erki Pärnoja, Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld, lisaks ansambel 2 Quick Start, Ashilevi band, laulvad näitlejad Priit Strandberg ja Kristjan Üksküla ning kollektiiv 10 Minutit Hirmu, noortebändid Steps To Synapse ja Bourbon Sugar.

Ekskursioone viivad läbi Jaak Juske, Josef Kats, Tõnu Pedaru jt. Teatris KELM näeb lavastust "Riverside Drive" ja Telliskivi Loomelinnakus filmi "Kuku: mina jään ellu".

Kogu kavaga saab tutvuda festivali lehel. Üritused on tasuta, kui piletiinfot pole märgitud.

Sarnaselt paljudes maailma linnades toimuvate kultuuriöödega on programm mahukas ja tegevusi jagub igale maitsele – nii klassikutele, punkaritele kui ka lihtsalt kultuurinautlejatele.

29
Tagid:
installatsioon, kulturiöö, kontsert, Linnamuuseum, Raidkivimuuseum