sellel aastal saab pidu nautida lausa neli päeva

Laupäeval algavad Tallinna merepäevad

56
(Uuendatud 16:52 14.07.2017)
Laupäeval, 15. juulil saavad alguse tänavused Tallinna merepäevad, sellel aastal saab pidu nautida lausa neli päeva - laupäevast teisipäevani ehk 15.–18. juulini

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Avalöök antakse juba täna õhtul Pirital, kus ansambel Regatt esineb merepäevade eelkontserdil. Ametlik avakontsert toimub aga homme, 15. juuli õhtul, mil Vanasadamas astuvad üles Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Rolf Roosalu ning dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhendamisel Pärnu Linnaorkester, vahendas Raepress.

Merepäevad Tallinnas
© Sputnik / Александр Заболотный

Tallinna merepäevade eelkontsert toimub Pirita jahisadamas >>

Esmakordselt pealinna ajaloos toovad merepäevad uue nädala alguses Tallinna lahele suurejoonelise The Tall Ships Races purjelaevastiku, kuhu kuulub enam kui 50 purjelaeva. "The Tall Ships Races purjelaevastik jõuab Läänemerele iga nelja aasta tagant ning pika ajalooga regatt külastab pealinna tänavu esmakordselt," sõnab Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härm.

"Seda ei juhtu iga päev, et nii suured ja võimsad purjelaevad meie kodusadamatesse tulevad ja ei julge praegu ka ennustada, millal selline vaatepilt võiks korduda," kutsub Aini Härm kõiki suurest merepeost osa saama. Purjekad jõuavad pealinna 17. juuli hommikul ning lahkuvad Tallinnast päev hiljem, mil suure mereparaadiga pannakse merepäevadele vaatemänguline punkt.

Merepäevad toovad The Tall Ships Races laevastiku >>

Nelja päeva jooksul ootab publikut ka mitmekülgne kontsertprogramm, kus lavale astuvad armastatud muusikud nii Eestist kui välismaalt. Näiteks saab pühapäeval, 16. juuli õhtul Lennusadamas nautida traditsiooniks kujunenud öölaulupidu. Esitusele tulevad nii tuntud merelaulud kui ka paljud teised Eesti rahvale läbi aegade armsaks saanud muusikapalad.

"Iga muusikasõber leiab Tallinna merepäevade programmist endale midagi meelepärast, mille saatel merd ja selle ümbrust nautida," lausub Härm.

Tallinna merepäevade sündmusi leiab nelja päeva jooksul viiest sadamast: Vanasadam ja Lennusadam ning partnersadamatena Haven Kakumäe, Noblessneri sadam ning Pirita jahisadam. Tegevusi jagub aga ka Kalasadamasse.

Tallinna merepäevad 2017 korraldajad on Tallinna linn, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Sadam, Lennusadam. Kaaskorraldajad on STA Estonia, Haven Kakumäe sadam, Noblessneri jahisadam, Pirita Linnaosavalitsus, Pirita jahisadam. Festivali toetavad Tallinna Sadam, Alfons Hakans, Balbiino, ABC Motors.

Merepäevade korraldajad avalikustasid programmi >>

56
Tagid:
eelkontsert, meri, ühiskond, kultuur, Merepäevad, Lennusadam, Pirita, Tallinn