Suvepealinn Pärnu

Rahvusvaheline väntoreli festival jõuab suvepealinna

19
(Uuendatud 13:52 26.06.2017)
29. juunist kuni 2. juulini toovad väntorelimängijad koostöös Pärnu Hansapäevadega suvepealinna erilise muusika koos eriliste pillidega

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. Juuni lõpus ja juuli alguses rõõmustavad väntorelimängijad publikut oma mehaaniliste pillidega nii parkides, linnatänavatel kui ka Eliisabeti kirikus. Õnneliku numbriga, juba seitsmendal rahvusvahelisel väntoreli festivalil osalevad 15 väntorelimängijat kokku viiest riigist, teatab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.

Eesti väntorelifestivalide traditsioon sai alguse 2005. aastal, kui koostöös Soome Varkause Mehaaniliste Muusikainstrumentide muuseumiga toimus Tallinnas esimene rahvusvaheline festival. Sellest alates on toimunud kuus festivali Tallinnas ja Tartus.

"Oleme tutvustanud Eestit paljudele välismaalastele ning eestlastele on pakutud võimalus saada osa teiste maade kultuurist ning mehaanilise muusika imelisest maailmast. Lisaks kahele Eesti suuremale linnale on väntorelid külaliskontsertidega jõudnud Rakverre, Põltsamaale, Otepääle, Paidesse, Palmsesse ning Haapsallu," seisab teates. 

2015 aastal toimunud festival oli erakordne — see oli Eesti-Soome ühisfestival FinEst 2015. Esimest korda ajaloos toimus väntorelifestival kahe riigi koostöös ja kahes riigis. Üle 30 osaleja 10 riigist tõid meieni väntorelimuusika, ilusad pillid ja huvitava kultuuri. Sel festivalil oli artiste Soomest Šveitsini ja Prantsusmaalt Jaapanini.

Vaata lisainfot festivali kodulehelt.

Kolmapäeval, 21. juunil algas kalendri järgi suvi ning Pärnust sai taas suvepealinn, vahendas Sputnik Eesti eelmisel nädalal.

Suvepealinna tiitli annab traditsiooni kohaselt Pärnule üle pealinn Tallinn. Tiitli pidulik üleandmine toimus kell 19.24. Sarnaselt eelnevatele aastatele, tulid Pärnusse suve tervitama ka kevadpealinn Türi, talvepealinn Otepää ja sügispealinn Narva.

19
Tagid:
väntorel, suvepealinn, pill, rahvusvaheline, muusika, kultuur, Pärnu Hansapäevad, Väntoreli festival, Pärnu
Samal teemal
Sel laupäeval toimub Pärnu päev
Pärnust saab taas suvepealinn