Julia Samoilova kõneles portaalile Sputnik Eesti endast

Julia Samoilova igatseb näha ookeani

63
Vene laulatar Julia Samoilova sõitis Tallinna osalemaks heategevusõhtul, ning jõudis enne seda kõnelda portaalile Sputnik Eesti endast, oma loomingust ja unistusest laulda Eurovisioonil

TALLINN, 25. mai — Sputnik, Аngelina Mandrõka. Lauljatar ja Venemaa tõenäoline esindaja 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Portugalis Julia Samoilova sõitis Eesti pealinna heategevusfondi Donum Vitae kutsel, et osaleda üritusel, mille eesmärgiks on koguda raha pimedatele ja vaegnägijatele.

Portaali Sputnik Eesti ajakirjanik kohtus Juliaga pealinna hotellis L'Ermitage pärast ürituse proovi.

Kui ammu juba ja miks te laulma hakkasite?

Mulle tundub, et laulan sünnist saadik ja see on mul emalt päritud. Nooruses oli ta laulja, koori solist. Ema tahtis astuda ülikooli näitekunsti teaduskonda, kuid ta vanemad ütlesid, et temast peab saama raamatupidaja. Ja nii andis ta oma soovi näitlejaks saada minule üle.

Umbes teisel eluaastal asus ema minus lauluoskust arendama. Lastelaule ma ei armastanud ja keeldusin neid laulmast. Mind veetlesid täiskasvanutele mõeldud tõsised heliteosed armastusest ja valust. Viieaastasena oskasin ma kõiki Tatjana Bulanova laule.

Miks otsustasite osaleda projektis Faktor A?

Ühel õhtul helistas mulle ema ja ütles, et nägi Alla Pugatšovaga tehtud reklaami, kus ta kutsus andekaid noori inimesi muusikalise vaatemängu Faktor A valikuvooru. Ema soovis, et ma sinna kohale sõidaksin ja oma jõudu prooviksin, kuid erilist tahtmist sellele konkursile minna mul ei olnud.

Kogu öö istusin internetis, lugedes selle projekti kohta kommentaare. Paljud kirjutasid, et seal on kõik ära ostetud ning esinemiseks tuleb seista ligi kakskümmend tundi külma käes järjekorras. Mõtlesin, et seal ei ole mul kohe kindlasti midagi teha.

Aga järgmisel hommikul tõukas miski mind tagant. Faktor A konkurss muutis kardinaalselt kogu mu elu. Kui varem teadis minust ainult mu Komi Vabariik, siis pärast seda šõud kõnelesid minust paljud üle Venemaa. Mulle hakkkasid kirjutama inimesed välismaalt. Minu ellu ilmus arvukalt kontserte, esinemisi Moskvas. Pealinn mind enam lahti ei lasknud ja me jäime sinna elama.

Kas te heategevusega tegelete juba ammu?

Heategevuskontsertidel hakkasin esinema 11-aastaselt, lihtsalt selleks, et vaid esineda. Praegu püüan ma sellistest üritustest võimalikult sagedamini osa võtta, kuna tean, et inimesed ootavad mind ja minu toetussõnu. Tore on tunda, et saad kellelegi kasulik olla. Kui päris ausalt öelda, siis seni ei ole ma suuteline rahalist abi pakkuma. Kuid igaüks abistab nii, nagu saab. Kes rahaga, kes nii nagu mina, tähelepanuga.

Tahaks kuulda teie emotsioonidest siis, kui saite teada, et te Eurovisioonile ei sõida?

Kui ajakirjanduses hakkas ilmuma esmast infot, et mind Kiievisse 2017. aasta Eurovisioonile ei lubata, siis mõtlesin, et tegemist on järjekordse kõmuga ja kõik saab korda. Aga kokkuvõttes lõppes kõik väga kurvalt. Muidugi olin nördinud, kuna see oli olnud minu unistus 2000. aastast peale. Aga ma ei heida meelt, elus on olnud raskemaidki olukordi. Usun, et mida iganes ka ei tehta, tehakse edaspidi paremini.

Kuidas tänavune Eurovisioon teile meeldis?

Lauluvõistlus tundus mulle eelmiste aastatega võrreldes igav. Kuid ma olen rahul sellega, et võitis portugallane Salvador Sobral. Tal on imeline hääl ja hea esinemisoskus.

Kas olete juba asunud 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistluseks valmistuma?

Vahest vaid moraalselt. Veel ei tea, millise lauluga ma võistlema lähen. Korraldajad räägivad, et on võimalik esitada sedasama laulu, kuna Kiievis jäi see, ja mitte meie süü läbi, kõlamata. Ma ise tahaksin laulda midagi uut. Praegu on see veel otsustamisel.

Kas kurvastate, et Kiievi asemel sõidate Portugali?

Mulle meeldib laulda mis tahes linnas, kuna ma teen seda inimeste jaoks ja nemad on igal pool toredad. Portugalis on liiatigi ookean ning mina ei ole seda kunagi näinud, aga tahaks väga näha. Loodan, et selle ajaga midagi halba ei juhtu ning ma sõidan 2018. aasta Eurovisioonile Portugali.

Sputnik Eesti tuletab meelde: sellepärast, et lauljatar oli möödunud aastal esinenud kontserdiga Krimmis, keelas Ukraina Julia Samoiloval riiki siseneda, mis muutis tema osalemise lauluvõistlusel võimatuks. Vastuseks kuulutas Vene pool 2017. aasta Eurovisioonile täieliku boikoti.

63
Tagid:
looming, heategevuslik, intervjuu, Eurovisioon, Donum Vitae, Sputnik Eesti, Julia Samoilova, Portugal, Eesti, Ukraina, Venemaa
Teema:
Eurovision 2017 (26)
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega