Julia Samoilova kõneles portaalile Sputnik Eesti endast

Julia Samoilova igatseb näha ookeani

59
Vene laulatar Julia Samoilova sõitis Tallinna osalemaks heategevusõhtul, ning jõudis enne seda kõnelda portaalile Sputnik Eesti endast, oma loomingust ja unistusest laulda Eurovisioonil

TALLINN, 25. mai — Sputnik, Аngelina Mandrõka. Lauljatar ja Venemaa tõenäoline esindaja 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Portugalis Julia Samoilova sõitis Eesti pealinna heategevusfondi Donum Vitae kutsel, et osaleda üritusel, mille eesmärgiks on koguda raha pimedatele ja vaegnägijatele.

Portaali Sputnik Eesti ajakirjanik kohtus Juliaga pealinna hotellis L'Ermitage pärast ürituse proovi.

Kui ammu juba ja miks te laulma hakkasite?

Mulle tundub, et laulan sünnist saadik ja see on mul emalt päritud. Nooruses oli ta laulja, koori solist. Ema tahtis astuda ülikooli näitekunsti teaduskonda, kuid ta vanemad ütlesid, et temast peab saama raamatupidaja. Ja nii andis ta oma soovi näitlejaks saada minule üle.

Umbes teisel eluaastal asus ema minus lauluoskust arendama. Lastelaule ma ei armastanud ja keeldusin neid laulmast. Mind veetlesid täiskasvanutele mõeldud tõsised heliteosed armastusest ja valust. Viieaastasena oskasin ma kõiki Tatjana Bulanova laule.

Miks otsustasite osaleda projektis Faktor A?

Ühel õhtul helistas mulle ema ja ütles, et nägi Alla Pugatšovaga tehtud reklaami, kus ta kutsus andekaid noori inimesi muusikalise vaatemängu Faktor A valikuvooru. Ema soovis, et ma sinna kohale sõidaksin ja oma jõudu prooviksin, kuid erilist tahtmist sellele konkursile minna mul ei olnud.

Kogu öö istusin internetis, lugedes selle projekti kohta kommentaare. Paljud kirjutasid, et seal on kõik ära ostetud ning esinemiseks tuleb seista ligi kakskümmend tundi külma käes järjekorras. Mõtlesin, et seal ei ole mul kohe kindlasti midagi teha.

Aga järgmisel hommikul tõukas miski mind tagant. Faktor A konkurss muutis kardinaalselt kogu mu elu. Kui varem teadis minust ainult mu Komi Vabariik, siis pärast seda šõud kõnelesid minust paljud üle Venemaa. Mulle hakkkasid kirjutama inimesed välismaalt. Minu ellu ilmus arvukalt kontserte, esinemisi Moskvas. Pealinn mind enam lahti ei lasknud ja me jäime sinna elama.

Kas te heategevusega tegelete juba ammu?

Heategevuskontsertidel hakkasin esinema 11-aastaselt, lihtsalt selleks, et vaid esineda. Praegu püüan ma sellistest üritustest võimalikult sagedamini osa võtta, kuna tean, et inimesed ootavad mind ja minu toetussõnu. Tore on tunda, et saad kellelegi kasulik olla. Kui päris ausalt öelda, siis seni ei ole ma suuteline rahalist abi pakkuma. Kuid igaüks abistab nii, nagu saab. Kes rahaga, kes nii nagu mina, tähelepanuga.

Tahaks kuulda teie emotsioonidest siis, kui saite teada, et te Eurovisioonile ei sõida?

Kui ajakirjanduses hakkas ilmuma esmast infot, et mind Kiievisse 2017. aasta Eurovisioonile ei lubata, siis mõtlesin, et tegemist on järjekordse kõmuga ja kõik saab korda. Aga kokkuvõttes lõppes kõik väga kurvalt. Muidugi olin nördinud, kuna see oli olnud minu unistus 2000. aastast peale. Aga ma ei heida meelt, elus on olnud raskemaidki olukordi. Usun, et mida iganes ka ei tehta, tehakse edaspidi paremini.

Kuidas tänavune Eurovisioon teile meeldis?

Lauluvõistlus tundus mulle eelmiste aastatega võrreldes igav. Kuid ma olen rahul sellega, et võitis portugallane Salvador Sobral. Tal on imeline hääl ja hea esinemisoskus.

Kas olete juba asunud 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistluseks valmistuma?

Vahest vaid moraalselt. Veel ei tea, millise lauluga ma võistlema lähen. Korraldajad räägivad, et on võimalik esitada sedasama laulu, kuna Kiievis jäi see, ja mitte meie süü läbi, kõlamata. Ma ise tahaksin laulda midagi uut. Praegu on see veel otsustamisel.

Kas kurvastate, et Kiievi asemel sõidate Portugali?

Mulle meeldib laulda mis tahes linnas, kuna ma teen seda inimeste jaoks ja nemad on igal pool toredad. Portugalis on liiatigi ookean ning mina ei ole seda kunagi näinud, aga tahaks väga näha. Loodan, et selle ajaga midagi halba ei juhtu ning ma sõidan 2018. aasta Eurovisioonile Portugali.

Sputnik Eesti tuletab meelde: sellepärast, et lauljatar oli möödunud aastal esinenud kontserdiga Krimmis, keelas Ukraina Julia Samoiloval riiki siseneda, mis muutis tema osalemise lauluvõistlusel võimatuks. Vastuseks kuulutas Vene pool 2017. aasta Eurovisioonile täieliku boikoti.

59
Tagid:
looming, heategevuslik, intervjuu, Eurovisioon, Donum Vitae, Sputnik Eesti, Julia Samoilova, Portugal, Eesti, Ukraina, Venemaa
Teema:
Eurovision 2017 (26)