Muuseumis Kiek in de Kök ja Bastionikäigud toimub perepäev

Raidkivimuuseum kutsub perepäevale

17
(Uuendatud 11:56 29.04.2017)
Laupäeval, 29. aprillil algusega kell 14.00 toimub muuseumis Kiek in de Kök ja Bastionikäigud perepäev ja kell 16.00 algab eriekskursioon, kus räägitakse taime- ja loomamotiivide tähendustest raidkividel

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Perepäeva raames toimub Raidkivimuuseumis põnev otsimismäng lastega peredele, millele järgneb meisterdamine Kiek in de Kökis. Oodatud on pered lastega vanuses 5-15, vahendab Tallinna linnavalitsus.

Kell 16.00 toimub Raidkivimuuseumis eriekskursioon teemal „Millest kõnelevad taime- ja loomamotiivid raidkividel". Bastionikäikude kõige uuemas osas, Raidkivimuuseumis välja pandud kesk- ja uusaegsetel ehitusdetailidel kohtame tihti viinapuuvääte lopsakate lehtede ja kobaratega, roose ja teisi lilleõisi ning muid realistlikumalt või lihtsustatumalt kujutatud taimemotiive. On need sümbolitena tähenduslikud või üksnes kaunistav dekoor?

Perepäevale ja ekskursioonile palutakse eelnevalt registreerida aadressil kok@linnamuuseum.ee või telefonil 644 6686. Sissepääs muuseumipiletiga. Ekskursiooni juhib kunstiteadlane Helen Bome.

Скоро откроется каменный музей  в подземелье.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Muuseumis Kiek in de Kök ja Bastionikäigud toimub perepäev

Raidkivimuuseumist

2016. aasta kevadel ajaloolistes kasemattides avatud Raidkivimuuseum on Tallinna Linnamuuseumi mitmeaastase töö tulemus. Seni külastajatele suletuna seisnud 17. sajandi lõpust pärit Ingeri bastioni käigud on nüüdseks tervikuna renoveeritud, sinna kujundatud uus muuseum on otseühenduses Kiek in de Köki ja Bastionikäikude muuseumiga.

Muuseumi ekspositsioon kannab nimetust "Varemete linn" ja koosneb rohkem kui kahesajast raidkivist ja fragmendist. Ruumid on jagatud nelja erineva teema teema vahel ja külastaja saab kõndida läbi "Eedeni aia", "Sammaste saali", "Surma saali" ja "Päikesesaali".

Raidkivimuuseumi kujundusmeeskonda kuulusid Tallinna Linnamuuseumi poolt Raidkivimuuseumi kuraator Risto Paju, lisaks filmikunstnik Jaagup Roomet ning arhitektid Maarja Varkki ja Helle-Triin Hansumäe.

Eesti Paeliit valis Raidkivimuuseumi 2016. aasta paeteoks, lisaks on Raidkivimuuseum Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominendina jäädvustatud raamatus „Ruumipilt 2016". (Allikas: Tallinna Linnamuuseum)

17
Tagid:
bastioonikäigud, ekskursioon, perepäev, Raidkivimuuseum, Kiek in de Kök, Tallinn