Inimeste huvi restaureerimise vastu on üha suurem

Inimeste huvi restaureerimise vastu on üha suurem

15
(Uuendatud 13:08 26.04.2017)
Kultuuriministeerium toetab muinsuskaitse arendustegevusi 42 000 euroga

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Taotlusvoorust antava toetuse eesmärk on edendada muinsuskaitselist mõtteviisi ning väärtustada kultuurimälestisi ja kultuuripärandit.

Kultuuriministeeriumi muinsuskaitsenõuniku Liina Jänese sõnul peegeldavad saabunud taotlused inimeste suurt huvi praktiliste kursuste vastu, vahendas ministeeriumi pressiteenistus.

„Oma kodu või maakodu korrastamine on muutunud järjest populaarsemaks. Huvi ja vajadus praktiliste koolituste vastu, kus inimesed saavad õppida ise oma kätega vana ja väärtuslikku taastama, üha tõuseb," ütles Jänes.

Muinsuskaitse arendustegevuste taotlusvooru laekus 16 taotlust. Kõige suurema toetuse, 10 000 eurot saab Säästva Renoveerimise Infokeskuse Tartu Ühendus avatud töökoja tegevuse jätkamiseks, restaureerimisalaste loengute ja õpitubade korraldamiseks ning Lõuna-Eestis toimuvatel avalikel üritustel osalemiseks.

Tallinna linn toetab Kaasani kiriku restaureerimist
© Sputnik / Вадим Анцупов

Samuti võib põneva algatusena toetust saanud projektide hulgast välja tuua Eesti Kunstiakadeemia ning Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut ühisprojekti, millega luuakse mäluasutustele tänapäevane digitaalse graafilise kaardistamise süsteem. Veebipõhine platvorm lihtsustab ja kiirendab konservaatorite tööd ning võimaldab infot talletada ühtsel digitaalsel kujul.

Olulise algatusena jätkub Pärandivaderite projekt, mille käigus aitavad koolilapsed korrastada mälestisi ja saavad nii tuttavaks kodukoha pärandiga. Jätkub ka suvine mõisamäng „Unustatud mõisad". Tänavu on mõisad külastajatele avatud 8., 22. ja 23. juulil ning 12. augustil. Lisaks mõisakoolidele osalevad tänavu mängus ka eramõisad.

Kultuuriministeeriumi taotlusvooru „Muinsuskaitse arendustegevused 2017" tingimuste ja tulemustega saab täpsemalt tutvuda siin.

15
Tagid:
restaureerimine, kunstiakadeemia, muinsuskaitse, Kultuuriministeerium, ministeerium