Kohtla-Järvelinn õnnitles telešõus „Oled super!“ osalevat Igor Leskovi

Kohtla-Järve linn õnnitles Igor Leskovi

229
(Uuendatud 15:28 29.05.2017)
Kohtla-Järve linnajuhid õnnitlesid sellest linnast pärit Igor Leskovi eduka esinemise eest rahvusvahelise noorte talentide konkursi „Oled super!" esimeses voorus ja eraldasid talle toetusena edasiseks projektis osalemiseks 500 eurot

ТАLLINN, 7. aprill — Sputnik, Jevgeni Ašihmin. Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ning raadiojaama Sputnik ühisprojekt "Oled Super!" on pakkunud vanemliku hooleta jäänud andekatele lastele mitmetest riikidest võimaluse ennast laval väljendada.

Üks sellest rahvusvahelisest lauluvõistlusest osavõtja on Kohtla-Nõmme alevi lastekodu kasvandik, Kohtla-Järvelt pärit Igor Leskov.

Nimetatud hoolekandeasutuse direktor Riho Kagur ja Leskov said kutsutud Kohtla-Järve haridus- ja kultuuriküsimustega tegeleva aselinnapea Niina Aleksejeva vastuvõtule. Külalistele teatati, et aselinnapea ja sotsiaalteenistuse lastekaitse vanemspetsialist Aljona Kazakova taotlus on pälvinud toetuse linnavolikogu kultuuri- ja hariduskomisjonilt, mille alusel otsustati eraldada linna eelarvest 500 eurot Leskovi rahvusvahelisel konkursil osalemise jätkamiseks.

Kaevuritelinn hoolitseb tuleviku eest

Aselinnapea märkis, et linn ei saanud jääda Leskovi edusammude suhtes ükskõikseks ja on rõõmustav, et linnavolikogu komisjon toetas mõtet osutada noorele lauljale materiaalset abi. Aleksejeva rõhutab ühtlasi, et Kohtla-Järvel on paika pandud noorte talentide toetamise süsteem.

Linnas tegutseb kolm kohalikust eelarvest rahastatud huvikunstikooli, kus kunstialadega tegeleb ligikaudu poolteist tuhat koolilast. Paljud neist on ülelinnaliste, vabariiklike ja rahvusvaheliste konkursside laureaadid.

Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Valentina Kutuzova lisas öeldule, et linn toetab oma võimaluste piirides mitte ainult munitsipaalkoolide õpilasi, vaid ka Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži üliõpilasi. Kutuzova sõnul on linn huvitatud sellest, et noored talendid õpiksid, omandaksid perspektiivikaid erialasid ja jääksid kodulinna.

Kohtla-Nõmme lastekodu direktor Riho Kangur ütles vestluses portaaliga Sputnik Eesti, et Igor Lerskovi sünnilinna tähelepanu kujutab endast mitte üksnes materiaalset, vaid ka moraalset tuge.

„Selline tähelepanu on noormehele innustav, ta mõistab, et tema kõrval on inimesed, kes on elavalt huvitatud tema edusammudest," ütles ta.

Kangur märkis, et kohtumisel linnavalitsuses oli väga meeldiv kuulda sooje toetussõnu aselinnapea suust. Ning ta ei kahtle, et kogu linn ning Eestima soovib Leskovile edu tema loomingus.

Игорь Лесков, старший специалист по защите детей социальной службы Кохтла-Ярвеской горуправы Алена Казакова и Рихо Кангур
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Igor Leskov, lastekaitse vanemspetsialist Aljona Kazakova ja Kohtla-Nõmme lastekodu direktor Riho Kangur

Leskovile soovitakse võidupärga

Kohtla-Järve linnavalitsuse sotsiaalteenistuse vanemspetsialist lastekaitse alal Aljona Kazakova aga kommenteeris sündmusi nii: „Igal inimesel peab olema unistus, mille poole ta püüdleb. Unistus — see on hingestatud pilt tulevikust, mis virgutab meie meeli, tahet ja tundeid, annab alati vajalikku jõudu, et oma plaanid teoks teha. Unistusel on suur jõud ja see võimaldab inimesel edasi liikuda."

Ta tuletas meelde, et Igori unistuseks on pühenduda muusikale. Kazakova meelest on Leskov projektis „Oled super!" osalemise vältel muutunud, saavutanud enesekindluse, on tekkinud sära silmadesse ja stiimul edasiarenemiseks. Nagu Kazakova nentis, on Kohtla-Järvel palju andekaid noori ja ta loodab, et Igor Leskov kujuneb neile eeskujuks. Tema tahe, anne ja sihikindlus väärivad lugupidamist, leiab spetsialist. Ta lisas, et kõik südamesoovid on võimalik ellu viia, tarvis on vaid väga tahta, otsida selleks erinevaid teid ja võimalusi ning mitte häbeneda küsida nõu ja abi vanematelt ja kogenumatelt.

„Unistused täituvad, Igor Leskov on selle eredaks näiteks. Me kõik elame Igorile kaasa, hoiame pöialt ja soovime talle võitu!" kinnitas Kazakova.

Telekanali NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" pakub esinemisvõimalust vanemate hoolitsuseta jäänud andekatele lastele. Konkursil osalevad lapsed Venemaalt ja postnõukogude ala riikidest. Sputnik otsis noori talente Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Georgias, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Moldovas, Eestis ja Lõuna-Osseetias.

Lauluvõistlusel Eestit esindav Igor Leskov pääses telešõu teise vooru. Ta esitas laval kaveri Dima Bilani laulust "Kell" (v.k. — «Часы»), pakkudes žüriile meeldiva üllatuse oma erilise hääletämbriga. Eestist pärit Igor Leskovi edusamme projektis „Oled super!" on võimalik jälgida portaali Sputnik Eesti erirubriigis ja sotsiaalvõrgustikes.

Portaalis Sputnik Eesti alanud veebihääletusel saab igaüks anda oma hääle Igori toetuseks. Suurima häältearvu kogunud ning esikolmikusse pääsenud osavõtjad SRÜ ja Balti riikidest saavad võimaluse esineda raadiojaama Sputnik raadiosaadetes, rääkida seal oma etteastest lauluvõistlusel ning laulda eetris üks oma lemmikpaladest.

 

229
Tagid:
õnnitlus, toetus, linnavalitsus, Oled super, Riho Kangur, Igor Leskov, Kohtla-Nõmme, Kohtla-Järve
Teema:
Talendishow "Oled super!" (26)
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega