Juba sel laupäeval, 1. aprillil esineb Igor Leskov rahvusvahelise lauluvõistluse „Oled super!“ esimeses voorus

Igor Leskovi etteaste on juba sel laupäeval

315
(Uuendatud 15:28 29.05.2017)
Juba sel laupäeval, 1. aprillil astub Baltimaade ainus esindaja rahvusvahelise lauluvõisluse „Oled super!" esimeses voorus esinejana lavale

TALLINN, 30. märts — Sputnik. Esinemist saab vaadata telekanali NTV-Mir eetris ja portaali Sputnik Eesti venekeelses versioonis Sputnik Эстония kell 20.00.

11. veebruarist peale näidatakse telekanalis NTV saateid NTV ja rahvusvahelise teabeagentuuri ning raadio Sputnik ühisprojektina toimuvast laste rahvusvahelisest lauluvõistlusest „Oled super!", mis annab andekatele lastele, kes on vanemate hoolitsusest ilma jäänud, võimaluse ennast näidata.

Projektist võtavad osa lauljad Venemaalt ja endisest nõukogude ruumist — Abhaasiast, Aserbaidžaanist, Armeeniast, Valgevenest, Georgiast, Kasahstanist, Kõrgõzstanist, Moldovast, Eestist ja Lõuna-Osseetiast.

Igor Leskov on projektis „Oled super!" ainus Baltimaade esindaja.

Kuidas projekt edeneb

Sellest, kuidas projekt on edenenud, millega on tulnud rinda pista, rääkis meile projekti „Oled super!" juhtiv muusikapedagoog Natalja Jefimenko.

„Mind kutsuti selle projekti puhul appi eelvalikut läbi viima — vaagisin laste muusikalisi võimeid, nende loomingulist talenti. Kõik me saame ju aru, et nad on jäänud ilma vanemlikust hoolest, neil pole olnud võimalusi õppida muusikakoolides või mis iganes stuudiotes. Tegemist on erakordsete lastega," märkis pedagoog.

"Neid välja valides mõtlesime sellele, kuidas me suudame lapsele kasuks olla, mil määral suudame teda edasi arendada. Tähtis on, et inimesel oleks muusikalist kuulmist, hea tämber ja loomulikult teatud karisma, lavaline sarm, millest annab kinni haarata ja konkursil osalejast lavatähe välja arendada. Ning juba kaks kuud olemegi sellega edukalt tegelenud," lausus Jefimenko.

Kõik algab kõnnakust

Tema sõnul on juhtunud, et võistlusest osavõtja on niivõrd närvis, et ei suuda õieti esineda, kuid pedagoogi kogenud pilk saab eksimatult aru, kas võistlejal siiski annet on.

„Minu jaoks piisab, kui inimene on ukse avanud, astub sisse — ja ma näen kohe, kas seal on potentsiaali või mitte. Kõik algab kõnnakust, silmavaatest," lausus Jefimenko.

Keeleprobleeme, kui neid üldse oli, esines pedagoogi sõnul ainult projekti alguspäevil. Ja sedagi vaid Aserbaidžaanist, Armeeniast ja Moldovast tulnud lastel. Ülejäänud osavõtjad teistest rahvusvabariikidest valdasid vene keelt heal tasemel.

Музыкальный проект Ты супер!
© Фото : PR-отдел НТВ
Telešõust osavõtjaid hindab asjatundlik žürii, kuhu kuuluvad Venemaa parimad muusikud ja produtsendid

Ilmnes tubli võitlusvaim

Pedagoog tuletas meelde, et kui projekt oli alles startinud, ei olnud lastes õieti mingit võitlusvaimu, elati ühe suure perena, elati üksteisele kaasa ja rõõmustati teineteise üle. Ning alles siis, kui algas väljasõelumine ja osalejaid hakati projektist välja kukutama, tärkas neis võidutahe, soov finaalini välja jõuda.

„See on loomulik, vastasel korral — milleks meile selline konkurss, kus kõik läheb lepse reega ja igaüks on valmis oma koha teisele loovutama? Tegemist on loomingulise jõukatsumisega, kus püütakse üksteist üle trumbata, minna nende jälgedes, kes on jõudnud selle ajaga uskumatult kõrgele, ja püütakse esineda samaväärselt. Loomulikult see innustab ja kannab oma vilja," ütleb Jefimenko.

Suudavad täiskasvanut elama õpetada

Lauluvõistlusest „Oled super!" osavõtjate rasked saatused on muusikapedagoogi arvates neile abiks nende loomingus.

„Kui laulja astub lavale, kasutab ta elukogemusi, emotsionaalset pagasit. Kui sa ei ole neid tundeid läbi elanud, tuleb sul väga palju harjutada. Me käime ringi, vaatame, jälgime teisi inimesi. Aga siin — kui annad ülesande laulda mõnda traagilist laulu, siis näed, et kurbus ja valu tema silmades ei ole mängitud, vaid ta elab sellega. Sa mõistad, et see väike laps ei ole enam ammugi väike, ja mitte sina, vaid pigem tema võib sulle, täiskasvanule, elamist õpetada," sõnas pedagoog.

Baltimaade ainus esindaja

Igor Leskov on projektis „Oled super!" ainus Baltimaade esindaja. Ta on 18-aastane Ida-Viru maakonna Kohtla-Nõmme lastekodu kasvandik. Noormees õpib Jõhvi kutsekoolis ehituse erialal viimistlejaks.

Laulmist on Igor harrastanud 12. eluaastast. Noormees kirjutab ka luuletusi ning tema eeskujudeks luulekunstis on Puškin ja Tsvetajeva. Muusikahuvilisena ei piirdunud Igor üksnes poplauljate kuulamisega, vaid proovis ka ise laulda — läks metsa ja „esines" seal hääletutele mändidele.

Igor Leskovi tervitus

Konkursil on Igoriga kaasas lastekodu direktor Riho Kangur, kes on teinud suuri jõupingutusi selleks, et viia ellu oma hoolealuse unistus. Tema sõnul tekkis Igoril seepeale, kui ta sai teada oma osalemisest konkursil, tugev motivatsioon enda ja oma oskuste kallal tööd teha.

„Muusika on minu elus alati esikohal. Ning kasvatajad ja õpetajad on aidanud mul endasse uskuda. Poole aasta pärast lõpetan ma küll õpingud viimistleja erialal, kuid oma tulevikku seostan muusikaga," tunnistas noormees.

Venemaa pealinnas on Igoril käsil intensiivsed lavaproovid. „Pisut pelgan suuri saale, aga kui lavale lähen, siis — ei mingit pabistamist, laul teeb mu rõõmsaks ja haarab endaga kaasa. Loodan, et mu laulmine rõõmustab ka vaatajaid," jagab Igor oma emotsioone.

Leskovi edusamme, tema ettevalmistusi esinemisteks ja kergemuusika meistrite tundmist saab jälgida portaali Sputnik Eesti erirubriigis ja sotsiaalvõrgustikes.

Osalemine Moskvas muusikatalentide telešõus on laste jaoks tõsine eksam. Asuvad ju nende vokaalseid võimeid hindama mitte üksnes professionaalse žürii liikmed, vaid ka miljonid televaatajad.

„Soovin, et Eesti vaataks minu esinemist, et meie vabariigi televaatajad ja eriti president mulle pöialt hoiaks," pihtis Igor oma ootustest.

Juba sel laupäeval, 1. aprillil esineb noormees rahvusvahelise lauluvõistluse „Oled super!" esimeses voorus.

Vaatame, elame kaasa, soovime edu ja hääletame Igori kasuks!

NTV (vene keeles — НТВ) on Venemaa suurim üleriigilise levikuga eratelekanal. Alates eetrissetulekust 1993. aastal on NTV püsinud stabiilselt kodumaise telemaastiku esikolmikus. NTV saateid edastatakse kõikides Venemaa Föderatsiooni subjektides ja selle levi katab 99,2% elanikkonnast. Väljaspool Venemaad elavate venekeelsetele vaatajatele lähivälismaal, Euroopas, Lähis-Idas, samuti Põhja-Ameerikas ja Austraalias, toodab NTV kaht rahvusvahelist versiooni: NTV-Mir (v.k. НТВ-Мир) ja NTV-Ameerika (v.k. НТВ-Америка).

Sputnik Eesti on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik, mille multimeedia teabeesinduse asuvad kümnetes riikides, allüksus. Sputnik haldab võrgulehti, mis ilmuvad rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

315
Tagid:
esinemine, etteaste, hääletus, Oled super, NTV, Sputnik, Natalja Jefimenko, Igor Leskov, Eesti, Venemaa
Teema:
Talendishow "Oled super!" (26)
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega