Projekti Oled super! osavõtja Igor Leskov

Konkursi „Oled super!" lauluõpetaja: sain aru, et kõik minu probleemid on tühised

54
(Uuendatud 15:23 29.05.2017)
Projekti „Oled super!" juhtiv muusikapedagoog Natalja Jefimenko tunnistas, et tema isiklikud mured ei ole üldse midagi võrreldes sellega, mida elus võib esineda

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Sellisele järeldusele jõudis lauluõpetaja oma õpilastega suheldes. „Need lapsed võivad sulle, täiskasvanule, jutustada, kuidas annab elada," jagas ta oma muljeid Sputniku raadios.

Aga just see, nagu pedagoog nentis, ongi neile loomingus abiks: peab ju artist lavale tulles midagi inimesteni viima ning neil lastel on, mida öelda.

Baltimaade ainus esindaja

Igor Leskov on 18-aastane Ida-Viru maakonna Kohtla-Nõmme lastekodu kasvandik, kelle tänane kodu paikneb kauni männimetsa all, kirjutas Igorist Sputnik Eesti venekeelne portaalipool. Igor on projektis „Oled super!" ainus Baltimaade esindaja.

Noormees õpib Jõhvi kutsekoolis ehituse erialal viimistlejaks. Laulmist on Igor harrastanud 12. eluaastast. Igor kirjutab ka luuletusi ning tema eeskujudeks luulekunstis on Puškin ja Tsvetajeva. Muusikahvilisena ei piirdunud Igor üksnes poplauljate kuulamisega, vaid proovis ka ise laulda — läks metsa ja „esines" seal hääletutele mändidele.

Konkursil on Igoriga kaasas lastekodu direktor Riho Kangur, kes on teinud suuri jõupingutusi selleks, et viia ellu oma hoolealuse unistus. Tema sõnul tekkis Igoril seepeale, kui ta sai teada oma osalemisest konkursil, tugev motivatsioon enda ja oma oskuste kallal tööd teha.

„Muusika on minu elus alati esikohal. Ning kasvatajad ja õpetajad on aidanud mul endasse uskuda. Poole aasta pärast lõpetan ma küll õpingud viimistleja erialal, kuid oma tulevikku seostan muusikaga," tunnistas noormees.

Venemaa pealinnas on Igoril käsil intensiivsed lavaproovid. „Pisut pelgan suuri saale, aga kui lavale lähen, siis — ei mingit pabistamist, laul teeb mu rõõmsaks ja haarab endaga kaasa. Loodan, et mu laulmine rõõmustab ka vaatajaid," jagab Igor oma emotsioone.

Osalemine Moskvas muusikatalentide telešõus on laste jaoks tõsine eksam. Asuvad ju nende vokaalseid võimeid hindama mitte üksnes professionaalse žürii liikmed, vaid ka miljonid televaatajad.

„Soovin, et Eesti vaataks minu esinemist, et meie vabariigi televaatajad ja eriti president mulle pöialt hoiaks," pihtis Igor oma ootustest.

Projektis „Oled super!" Eestist osaleva Igor Leskovi edusamme, tema ettevalmistusi esinemisteks ja kergemuusika meistrite tundmist saab jälgida portaali Sputnik Eesti erirubriigis ja sotsiaalvõrgustikes.

Portaalis Sputnik Eesti alanud veebihääletusel saab igaüks anda oma hääle Igori toetuseks.

 


Projektist

Telekanali NTV ja teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" annab andekatele lastele, kes on vanemate hoolitsusest ilma jäänud, võimaluse ennast näidata.

Projektist võtavad osa lauljad Venemaalt ja endisest nõukogude ruumist. Sputnik tegeles noorte talentide otsimisega Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Georgias, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Moldovas, Eestis ja Lõuna-Osseetias.

NTV (vene keeles — НТВ) on Venemaa suurim üleriigilise levikuga eratelekanal. Alates eetrissetulekust 1993. aastal on NTV püsinud stabiilselt kodumaise telemaastiku esikolmikus. NTV saateid edastatakse kõikides Venemaa Föderatsiooni subjektides ja selle levi katab 99,2% elanikkonnast. Väljaspool Venemaad elavate venekeelsetele vaatajatele lähivälismaal, Euroopas, Lähis-Idas, samuti Põhja-Ameerikas ja Austraalias, toodab NTV kaht rahvusvahelist versiooni: NTV-Mir (v.k. НТВ-Мир) ja NTV-Ameerika (v.k. НТВ-Америка).

NTV loomisest peale arendab telekanal edukalt kõiki peamisi teležanreid. Kanali programmidest on traditsiooniliselt suur osa uurival ajakirjandusel, diskussioonidel ühiskonnas olulistel teemadel, ennekõike aga uudistel ja nende analüüsidel, mis on NTV programmi aluseks. NTV kollektiivi professionaalsus on tuntud nii Venemaal, kui ka kogu maailmas. NTV reportereid, vaatlejaid ja saatejuhte on igal aastal tunnustatud kõrgete valitsuse ja ajakirjanike kogukonna autasudega. Meelelahutuslikke projekte: kodumaiseid põnevussarju ja filme, ühiskondlikke ja meelelahutuslikke programme ning telemänge on korduvalt hinnatud autoriteetsete preemiate vääriliseks. Sputnik Eesti alustas tööd 2016. aasta veebruaris ja kuulub siinsete ühiskondlik-poliitiliste võrguväljaannete esikümnesse*.

Sputnik Eesti on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik, mille multimeedia teabeesinduse asuvad kümnetes riikides, allüksus. Sputnik haldab võrgulehti, mis ilmuvad rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

* Gemius 2016. aasta oktoobri, novembri ja detsembri andmetel.

54
Tagid:
hääletus, esindaja, Oled super, Natalja Jefimenko, Igor Leskov, Eesti, Balti riigid, Venemaa
Teema:
Talendishow "Oled super!" (26)