Näituse avamine.

Moskva Muuseumis avatakse Andrei Stenini nimelise fotožurnalistika konkursi võitjate tööde näitus

29
Andrei Stenini nimeline, Venemaa ainuke noorte ajakirjanike fotokonkurss on lõppenud. Grand Prix 2016 võitis noor Itaalia fotograaf Danilo Garcia Di Meo fotoseeriaga "Letizia – nähtamatu elu lugu", mis kujutab täielikult halvatud tütarlapse elu.

TALLINN, 31. august — Sputnik. Lisaks Di Meole pärjati kõrgete auhindadega noori perspektiivikaid fotograafe kogu maailmast.
Näitusel esindatud fotograafid on kaasaegse fotožurnalistika etaloniks, seda näitust võiks pidada algajatele professionaalidele teatud mõttes kohustuslikuks.

Näitust tasuks külastada ka asjaarmastajatel, et vaadata unikaalseid kaadreid: Ufaad esindava Vadim Braidorfi hirmsat olukirjeldust elust ja surmast Donbassis; Slovaki ajakirjaniku Robert Taperti fotoseeriat 2015. aastal Ungari-Serbia piiril leitud migrantide rikutud, kortsutatud ja katkirebitud dokumentidest; venelase Pavel Volkovi fotosid poistest-suvorovlastest (suvorovlased — Venemaal sõjaväelise korraldusega koolides õppivad kooliealised poisid — toim.); eredaid, valgusküllaseid fotosid põhjapõdrakasvatajate peatuspaigast, millel venelane Dmitri Tkatšuk on igikeltsa kujutanud eredamalt, kui kunagi varem ja paljude teiste tehtud fotode pärast.

Näitus toimub Moskva Muuseumis 31. augustist kuni 11. septembrini, sissepääs näitusele on vaba, vanusepiirang — 18+.

Konkursi žürii esimees ajakirja GEO fototoimetaja Ruth Eichhorn kommenteeris žürii valikut nii: "Žürii ei saanud jääda ükskõikseks selle emotsionaalse laengu suhtes, mida õhkus selle seeria igast fotost. Seeria jutustab noore täielikult halvatud naise elust. Meile, vaatajatele, saab selgeks, et tema suurim soov on elada nii, nagu elavad terved inimesed. Meie ees ei ole mitte südantlõhestav pilt kannatavast noorest naisinvaliidist, vaid jutustus tema elus toimunud rõõmsatest ja õnnelikest hetkedest.

Žürii leidis, et see erakordselt intiimne sündmustik on avaldab tõesti muljet. Fotograaf on tõestanud oma võimet tabada ilmekaid detaile. Vaatamata oma intiimsusele on see tegelikult jutustus paljude inimeste elust, kes põevad sama või sarnaseid haigusi."

Pidulikul autasustamise ja võitjate tööde näituse avamise tseremoonial märkis RIA "Rossija Segodnja" peadirektor Dmitri Kisseljov: "See on suur au ja meeldiv võimalus avastada noorte fotograafide uusi nimesid, kes juba praegu määravad fotoajakirjanduse tulevast vektorit."

Moskva muuseumi direktor Alina Saprõkina: "Moskva muuseumi seinte vahel toimub Andrei Stenini nimelise fotokonkursi võitjate tööde näitus juba teist aastat järjest. Rahvusvahelisest konkursist osavõtjad on nii tunnustatud fotokorrespondendid, kui ka algajad amatöörid.

Need on elavad, väga elulised tööd, mis kujutavad mitte üksnes päevakajalisi sündmusi, vaid fikseerivad ka kaasaegse ühiskonna elu, suurlinnade dünaamikat. Need on tavaliste inimeste lood, meie kaasaegsete lood, mis dokumenteerivad pisimaidki muudatusi, sündmusi ja nähtusi meie ümber.

Näitusel on välja pandud üle 200 töö maailma parimatelt noortelt, andekatelt, terastelt, tundlikelt, osavõtlikelt fotograafidelt. Nad on välja pannud oma elu kaleidoskoobi.
Kogu teave võitjatest ja nende töödest on välja pandud võrgulehe stenincontest.ru alajaotuses "Победители —2016".

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss on ainuke areen Venemaal, kus rahvusvaheline fotokogukond saab avastada uusi nimesid fotožurnalistikas, toetada ja arendada selle kõrgeid standardeid kujundada dokumentaalse fotograafia kvaliteedikriteeriume Venemaal ja kogu maailmas. 2016. aastal sai konkurss noorte fotograafide suurimaks võistluseks, kuhu esitati 6000 tööd 71 erinevast maailma riigist, sealhulgas Venemaalt.

Konkursil osalejate rahvusvaheline geograafia hõlmab kõik 5 kontinenti, sealhulgas Euroopa, Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Aafrika, Lähis-Ida, India, Austraalia ja Kagu-Aasia. Kogu Venemaa on esindatud: Kaliningradist, Moskvast ja Sankt Peterburgist kuni Vladivostoki ja Jaltani.

Moskva Muuseum on polüfunktsionaalne populaarteaduslik ja kultuurikeskus, mis ühendab Moskva ajalugu ja kaasaega. Moskva Muuseum korraldab igal aastal üle 30 suure näituse ja 20 mu ürituse nng võtab vastu umbes 900 000 külastajat aastas. Moskva Muuseum tähistab 2016. aastal oma 120-aastast juubelit. Pealinna suurima muuseumiühenduse juubeli raames toimub näituste, sündmuste ja ürituste multiformaadiline programm, mis käsitleb ajaloo, kunsti, hariduse ja puhekaja kultuurse veetmise valdkonda.

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss toimus 2016. aastal suurimate Venemaa ja rahvusvaheliste meediaväljaannete, teabeagentuuride ja fotokogukonna toetusel. Konkursi peamisteks infopartneriteks on riiklik telekanal "Rossija-Kultura", uudisteportaal KP.ru, infoportaal ЖурДом (Ajakirjandusmaja) ja portaal Russian Photo. Konkursi rahvusvahelisteks partneriteks said infoagentuur Askanews, agentuur Antara foto, infoagentuur EFE, EBS, meediavaldusettevõte Independent Media, infoagentuur Notimex, telekanal ja portaal RT, The Royal Photographic Society, Shanghai United Media Group (SUMG), informatsiooniagentuur Xinhua. Erialase infopartneri staatuses toetavad konkurssi Fotograafiaakadeemia, agentuur GeoFoto, portaal Photo-study.ru, Venemaa fotoajakirjanike liit, Moskva ajakirjanike liit, Üliõpilaste ja noorte meediaväljaannete liit, infoportaal YOung JOurnalists ja festival "Fotoparaad Uglitšis".

 

 

 

 

29
Tagid:
fotonäitus, Andrei Stenin, Moskva
Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega