Loomaaed.

Tallinna loomaaed kutsub muusikat kuulama

19
Kolmel augustikuu kolmapäeval ootab Tallinna loomaaed külalisi head muusikat kuulama.

TALLINN, 2. august — Sputnik. Koostöös Muusikute Fondi PLMF ja Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga on taas kokku saanud kaunid kontserdiprogrammid, teatas Tallinna loomaaed. Kontserdid algavad kell 20 loomaaia keskkonnahariduskeskuses.

Kontserdile pääseb loomaaia piletiga, mis tuleb lunastada enne kassade sulgemist kell 19, mistõttu jääb veel aega enne algust loomaaias jalutamiseks või kohvikuterrassil istumiseks.

Esimene kontsert on 3. augustil, kus sopran Alla Popova esineb Jekaterina Kadotsnikova viiuli ja Eino Keningi kitarri saatel. Programmis on Mayer, Boccherini, Paganini jt.

Järgmisel kontserdil, 10. augustil esinevad Oksana Sinkova flöödil ja Jelena Ossipova kitarril, mängides Rossini, Giuliani, Rodrigo jt muusikat.

Viimane klassikakolmapäev on viiuli ja harfi päralt — 17. augusti õhtul esinevad Sigrid Kuulmann-Martin ja Tatjana Lepnurm ning kõlavad Tšaikovski, Massenet jt.

Klassikakontsertidega loomaaias tehti algust aastaid tagasi ja see ei ole kontserdisaali muusika — siin kõlavad taustaks loomade ja lindude hääled ning kuulajate hulgas on ka looduskooli asukad — valgetups-marmosetid, kes end üheskoos külg-külje kõrval muusikutele võimalikult
lähedale sätivad.

Loomaaia keskkonnahariduskeskus asub loomaaia lääneväravas Ehitajate tee 150, kuid pileti saab osta kuni kella 19 nii põhja- (Paldiski mnt 145) kui läänevärava kassast. Kohvik Mõmmu on hariduskeskuses avatud kuni kontsertide alguseni.

 

19