Eurovisioon 2016.

Ukraina lükkas edasi otsustamise, mis linnas Eurovisioon toimub

80
Ukraina kavatseb olla ettevalmistustes säästlik ja Eurovisioon-2017 tuleb suurima tõenäosusega „askeetlik“.

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Ukrainas lükati määramata ajaks edasi tähtaeg selle linna väljavalimiseks, kus laulukonkurss Eurovisioon-2017 toimub, teatas ajakirjanikele riigi kultuuriminister Jevgeni Ništšuk, RIA Novosti.

Eeldati, et korralduskomitee määrab konkursi toimumiskoha kindlaks kolmapäeval. Lõppvalikusse pääsesid Kiiev, Dnipro (endine Dnepropetrovsk) ja Lviv. Linnade poolt esitatud pakkumiste võrdluses peetakse kõige tõenäolisemaks pretendendiks riigi pealinna.
„Täna ei saa veel linna kindlaks määrata, on tekkinud rahastuslikke ja teatavaid garantiisid puudutavaid raskusi," ütles Ništšuk.

Riigiametniku sõnul määratakse konkursi toimumispaik kindlaks siis, „kui jõutakse lõpule kogu tööga" Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) soovituste kohaselt.

Ukraina võtab Eurovisiooni korraldajana vastu juba teist korda. 2005. aastal, pärast Ruslana võitu Eurovisioon-2014-l Istanbulis, toimus laulukonkurss Kiievis ja tõi kaasa rohkesti skandaale.

Algul ei suutnud korraldajad pikka aega jõuda otsusele konkursi toimumispaiga osas — esialgu plaaniti korraldada see rahvusvahelises näitustekeskuses Dnepri vasakkaldal, kuid hiljem langes valik spordipaleele Kiievi südalinnas. Lõpuks süüdistati korraldajaid riigivara riisumises.

Seetõttu otsustas korralduskomitee pärast laulatar Jamala võitu Stockholmis korraldada läbipaistev konkurss linnade vahel, kes pretendeerivad Eurovisioon-2017 võõrustaja rollile. Oma avaldused esiasid Kiiev, Odessa, Dnipro, Lviv, Harkiv ja Herson.

Varasemalt on riigi taristuminister Jaanika Merilo öelnud, et Ukraina loodab 2017. Aasta Eurovisiooi ettevalmistuseks ja läbiviimiseks hakkama saada 10 miljoniga. Seejuures ei täpsustanud ametnik, millist valuutat ta silmas peab. Merilo sõnul kavatseb Ukraina olla ettevalmistustes säästlik ja Eurovisioon-2017 tuleb suurima tõenäosusega „askeetlik".

„…Võib teha Eurovisiooni Aserbaidžaani kombel, ääretult suure rahasumma — ligi 50 miljoni dollari eest, aga võib ka teha nagu Eesti — umbes 8 miljoni euroga. Ja kõik mõistavad, et meie tingimustes oleks askeetlikum Eurovisioon parem. Me usume, et 10 miljoniga on võimalik hakkama saada…," ütles Merilo.

Tema sõnade kohaselt ei hakka võimud ehitama Eurovisiooni jaoks uut areeni ja plaanivad toime tulla juba valmis taristuga — 2012. aastal Euroopa jalgpalli meistrivõistluste jaoks rajatud platsidega.

Pealegi loodavad võimud, et „Eurovisiooni rahastamiskoormus" langeb „osalevates riikides leiduvatele sponsoritele ja doonoritele".

 

 

80