Tallinnas algasid vanalinna päevad.

Tallinnas algasid vanalinna päevad

9
Juhtmõtte „Muutuv linn“ all toimuvate vanalinna päevade rikkalik programm pakub kuulamist-vaatamist ja kaasategemise võimalusi igas eas inimestele

TALLINN, 1. juuni — Sputnik. 1. juuni keskpäeval avati laste rongkäiguga Tallinna vanalinna päevad.

Juhtmõtte „Muutuv linn" all toimuvate vanalinna päevade rikkalik programm pakub kuulamist-vaatamist ja kaasategemise võimalusi igas eas inimestele, teatas Tallinna Kesklinna Valitsus.

„Programm vältab 1.-5. juunini ja hõlmab kokku ligi poolt tuhandet sündmust. Publik saab nautida kokku 105 kontserti ja 99 etendust, osaleda 67 ekskursioonil ja 91 töötoas. Lisaks pakume lastele 110 erinevat üritust. Kogu programm on jaotatud 89 esituskoha vahel üle terve vanalinna," ütles projektijuht Marje Jürgenson.

Varasemate aastatega võrreldes tõi projektijuht uudsena välja mitme sündmuse toimumiskoha, nagu näiteks Snelli tiik, millele rajatakse suurejoonelise lõpuetenduse lava. Uus on samuti vanalinna päevade pealava asukoht Raekoja platsil — nüüd seisab see ligikaudu kunagise vaekoja paigas. Pärast hulka aastaid on programmi lülitatud jälle Hirvepark ja Kanuti aed.

Kesklinna vanem Alar Nääme lisas, et tänavu sulandub uudsena ka Toompea all-linna eluga ühte ja vanalinna päevade puhul avavad seal 3. juunil paljud asutused külastajatele oma uksed. Nääme kutsub kõiki linlasi ja Tallinna külalisi viie päeva jooksul pakutavast rikkalikust programmist osa saama.

„See on oodatud iga-aastane kultuurifestival nii tallinlaste seas kui mujalt Eestist ja ka välismaalt spetsiaalselt selleks ajaks siia saabuvate külaliste jaoks. Ainuüksi 35 aastat vastu pidanud traditsioon ise kinnitab vanalinna päevade populaarsust ja elujõudu," märkis linnaosa vanem.

Avamispäeva kulminatsiooniks on õhtune kontsert „Avatud linn" Raekoja platsi pealaval, kus laulavad Ivo Linna, Raekoja tornist laskuv Liis Lemsalu ja Euroopa Kultuuripealinna segakoor. Laval on ka üle-eestiline noorte sümfooniaorkester, Trikivabrik, Janika võimlemisklubi iluvõimlejad jpt.

Täpsem programm on lehel www.vanalinnapaevad.ee ja programmivihikutes, mida leiab Rahva Raamatu poodidest, turismiinfopunktist, Kesklinna valitsuse ja linnavalitsuse infosaalist, ürituste ajal ka Raekoja platsi infotelgist.

 

9