Kevade ja päikeseliste ilmade saabumisega algab pulmade pidamise aeg.

Ideaalsed pulmad Eestis: soovitused tuntud peokorraldajatelt

597
(Uuendatud 14:21 15.05.2016)
Kevade ja päikeseliste ilmade saabumisega algab pulmade pidamise aeg. Eesti tuntud peokorraldajad-õhtujuhid rääkisid Sputnikule ideaalse pulma kuldreeglitest.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Pulmad on üks kõige tähtsamaid ja meeldejäävamaid sündmusi noore pere elus. Igaüks meist tahab, et see päev kujuneks ideaalseks, kuid tähtsündmuseks valmistudes tekib terve rida korralduslikke küsimusi. Eesti tuntud õhtujuhid annavad Sputniku lugejatele kätte ideaalse pulmapeo kuldreeglid.

Lisage peokavasse midagi täiesti oma

Pulmapidu — see on armastuse pidu, millega tähistame kõige kaunimat tunnet, mida inimene võib kogeda, leiab peokorraldaja ja õhtujuht Dmitri Laitenberg. Just sellepärast kutsub ta ja tema meeskond noorpaare üles jagama seda helget, mis neil on, ja lisama pulmapeo stsenaariumisse midagi oma, erilist, mis on seotud ainult nende eneste ja nende looga.

„Siis saab see päev ka tõeliselt eriliseks. Et kõik laabuks kenasti, peab noorpaar tundma end enesekindlalt ja rahulikult. Me loome klientidega sõbralikud ja usalduslikud suhted, sest on väga tähtis, et inimesed oleks meelestatud nii positiivselt kui üldse võimalik," räägib Sputnikule Laitenberg.

Молодожены на свадьбе
© Flickr / 維鴻 朱
Noorpaar pulmas.

Tema sõnul tähendab abielu registreerimine uue perekonna sündi, ja sellele sündmusele tasub pühendada erilist tähelepanu, aga oluline on ka ideaalne pulmapidu — et peopidamise paik oleks piisavalt avar, maitsekalt sisustatud ja kaunistatud ning teenindajad sõbralikud ja tähelepanelikud.

„Ja et keegi ei satuks peol igavust tundma, tuleb kohale kutsuda endine tüdruksõber punases kleidis," naerab Dmitri.

Pulmadeks tuleb aegsasti valmistuda

Telekanali ETV+ saatejuhi ja pulmaisa Vitali Vesterineni arvates on esimene ja peamine reegel see, et ettevalmistused pulmadeks tuleb teha aegsasti, mitte viimasel minutil. Kui tähtsündmus korraldatakse paraja ajavaruga, saab noorpaar seda, mida soovib, aga mitte seda, mis on juhtumisi saadaval.

Samuti on oluline teada, mida paar soovib — on ju kõik inimesed erinevad ja tuleb aru saada, mis stiilis, millises hinnaklassis ja millise kestusega peab nende jaoks ideaalne pidu olema. Vitali nendib, et ühed tahavad midagi šikki, teised elegantset lihtsust, kolmandatel on tingimata tarvis originaalsust ja nii edasi.

„Isegi parim spetsialist ei suuda täita klientide selgelt määratlemata või vastuolulisi soove," ütleb Vesterinen.

Õhtujuht rõhutab, et ideaalse peo suudavad korraldada vaid oma ala head asjatundjad. Nii, näiteks, ei lähe inimene iseõppinud hambaarsti juurde ega usalda oma auto parandamist naabrile, kes ükskord vahetas tal lambipirni või puuris kaks kruviauku kapikese jaoks. Pulmakorraldajad, fotograafid, õhtujuhid ja kõik teised peavad olema kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistid ja siis tuleb kindlasti kõik hästi välja.

Ei tasu üllatada pulmakülalisi musta kalamarja ja luksuslike jookidega, kuid samal ajal säästa korraliku peopaiga arvelt. Parem loobuda mõnest lisateenusest või optimeerida peo kulgu.

Vitali soovitab mitte ärrituda pisiasjade pärast. Sukasilm hakkas jooksma, pokaal kukkus kildudeks, kingakonts murdus — see kõik on elus tühine. Ei tasu sellepärast muretseda ega ennast üles kruttida, vaid lihtsalt — nautige pidu.

Selge ettekujutus oma unustuste pulmast

Pidude õhtujuht Ilja Nartov ütles, et noorpaaril peab olema selge ettekujutus, mis neile meeldib ja mida nad oma peol üldse näha ei taha, ja siis juba neist kriteeriumidest lähtudes noppida enda jaoks kokku kõik pulmakorraldusse puutuv.

Свадьба в юрте в Великобритании
предоставлено Лиззи Джонс
Pulmapidu jurtas Suurbritannias.

Nartov ütleb, et mida varem hakata pulmadeks valmistuma, seda rohkem võimalusi teie käsutuses on, see tähendab — võimalusi valida restoran, registreerimise koht, lilleseadjad, õhtujuht, DJ jne.

„Kindlasti peab olema täpne ettekujutus pulmapeo eelarvest. Täpselt teada, kui palju võite endale lubada piduliku sündmuse peale kulutada, ja ei tasu loota, et kvaliteet võib maksta vähe. Kõik hea on kulukas!" märkis õhtujuht.

Usaldada professionaale

Pulmakorraldaja Aleksei Issatšenko aga leiab, et kõige tähtsam on valida see õige õhtujuht, kes loob kogu peo meeleolu. Määrab ju õige õhtujuhtimine 80% meeleolust ja nimelt temast sõltub, kuivõrd ladusalt, lõbusalt, kaunilt ja meeldejäävalt teie pulmad kulgevad.

„Usaldada professionaale, kes teavad, mida, kuidas ja kus. Mitte raisata oma närve, jõudu ja ülemäära raha. Kui teie jaoks on need elus esimesed pulmad, siis professionaal, kes korraldab neid palju, teab täpselt, kustkohast ja mida tellida, mis kui palju maksab, milliseid kulutusi saab vältida ja mille pärast ei pruugi asjatult muretseda," toonitas Issatšenko.

Tema sõnul tuleb kõik ette kavandada, mõelda, millisena te tahate näha oma parimat päeva, kirjutada ka kõik mõtted üles, seejärel läbi mõelda, mida on tarvis selle muinasjutulise päeva teokssaamiseks, ja alles siis hakata neid soove punktide kaupa ellu viima. Aleksei ütleb, et siia võib sisse arvata kõik, mida on teie pulmadeks vaja, kuid ei maksa tormata kõige kallale korraga.

Alustada tuleb kõige lihtsamatest punktidest ja liikuda edasi nendeni, mis tunduvad teile keerulised või lausa võimatud täita. Kui paar näeb, et järk-järgult on aina enam punkte juba lahendatud, tekib jõudu ja energiat ka kõigi allesjäänud ülesannetega toimetulekuks.

Iga detail on ehituskivi, millest kokkulaotult kerkib teie pidupäev. Ehitage seda kannatlikult, soovitab õhtujuht.

Ei pea sugugi tingimata ootama avalduste sisseviimise hetkeni, parem alustada pulmapeo ettevalmistusi varem, sest tasub meeles pidada, et mida varrem te peo kavandamist alustate, seda kergem on leida õhtujuht, fotograaf, peoruum ja kõik muu.

„Ja lõpuks — pidage meeles minu kaht esimest soovitust. Saagu see päev teile pidupäevaks, aga kuidas seda korraldada, teavad professionaalid. Õnne teile!" soovis Sputniku lugejatele Aleksei Issatšenko.

 

 

597
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

(Uuendatud 13:35 21.12.2019)
Näärikaunitari ehtivast uudisvoost saavad Moskva riigikaubamaja (GUM) külastajad teada, millal kuulutatakse Eestis välja jõulurahu, mida eestlased panevad pidulauale ja kuidas Tallinna Raekoja platsi jõuluturg on tunnistatud Euroopa parimaks.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Laupäeval, 21. detsembril, võttis Eesti üle nende maade aastavahetuse uudiste ja kommete päevade teatepulga, kus tegutseb rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik.

© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUMis toimub Eesti nääriuudiste päev

Iga päev kuni pühade lõpuni saavad GUMi külastajad esimeses vahekäigus lugeda meediagrupi digikuuse uudisvoost värskeid sõnumeid ning lõbusaid ja õpetlikke lugusid kümnetest maadest.

Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad Moskva GUMis

Teisipäeval algasid Moskvas GUMi esimesel liinil üles seatud digitaalsel jõulukuusel rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrgustikku kuuluvate riikide pühadeaegsete uudiste ja jõulutavade päevad.

 • Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Kirill Kalinnikov
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is algasid Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
 • Цифровая елка Sputnik в ГУМе
  Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad
  © Sputnik / Кирилл Каллиников
1 / 4
© Sputnik / Kirill Kalinnikov
Moskva GUM-is toimuvad Sputniku pühadeaegsete uudiste päevad

Kuni pühadeaja lõpuni saavad Venemaa tähtsaima kaubamaja külastajad iga päev lugeda Sputniku meediagrupi taiese uudisteribalt niihästi värskemaid teadaandeid kui ka toredaid ja maailmapilti avardavaid lugusid kümnetest riikidest.

Tänavu tähistab Sputnik oma viiendat sünnipäeva ja jõulukuusk on hällilapse kingituseks moskvalastele ja pealinna külalistele. Meediakontsern kõneleb 33 keelt ja tunneb põhjalikult paljude riikide pühadetavasid, edastades üldhuvitavat teavet nii vene kui ka teiste rahvaste keeltes.

Kas tahate teada, kuidas nimetatakse Moldova jõuluvana? Millised on Eesti traditsioonilised jõuluroad? Mida on kombeks panna jõululauale Prantsusmaal ja Itaalias? Milline on SRÜ riikides kõige külastatum jõuluvana peakorter? Kus mõeldi välja jõulupuu ehtekuulid? Vastuseid nendele küsimustele, nagu ka säutse ja postitusi ning kõige värskemaid uudiseid igast ilmanurgast saavad GUM-i külastajad lugeda jõulupuu ümber keeratud teadetelindilt.

Iluuisutajad Tatjana Navka ja Pjotr Tšernõšov esinemas Punasel väljakul GUM-i liuvälja avamisel
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputniku unikaalne innovaatiline taies on üheks osaks projektist "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is", mis saab teoks juba kaheteistkümnendat korda. Traditsiooni kohaselt muudavad GUM-i partnerettevõtted riigi tähtsaima kaubamaja ligi kaheks kuuks muinasjutumetsaks.

Seal saavad kõik huvilised jalutamas käia kuni 19. jaanuarini. Infoagentuur Rossija Segodnja ja Sputnik on GUM-i liuvälja, projekti "Jõulukuused Punase väljaku GUM-is" ja GUM-i jõululaada teabepartnereiks.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis hõlmab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 33 keeles, analoog- ja digiringhäälingut vene, inglise, prantsuse ja paljudes teistes keeltes enam kui 90 maailma linnas ja internetis.

Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas infot inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles. Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 60 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik Chinese abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub üle 10,5 miljoni.

22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest. Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Moskva, GUM, Eesti, Sputnik, jõulukuusk, digi
Samal teemal
Santa Clausid suuskadel: heategevusüritus USA-s — fotogalerii
Tallinlane sõitis Lapimaale Jõuluvana juurde tööle - päkapikuna
Advent — millal enne jõule küünlad süüdata
Jõuluvana ja Ded Moroz

Lumeta ajal vihmavarju all: kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

(Uuendatud 18:00 18.12.2019)
Narva peaväljaku, Peetri platsi jõulupuu juures soovisid tavapäraselt koos vene- ja eestimaise jõuluvanaga narvalastele õnne piirilinnade Narva ja Ivangorodi linnajuhid.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik, Jelena Valme. Venemaa linna Ivangorodi ja eestimaise Narva muinasjutulised tegelased Jõuluvana ja Ded Moroz (Külmataat) said omavahel kokku, et soovida piirilinnade elanikele häid saabuvaid pühi ning külastada lasteasutusi ja spordiüritusi.

Встреча русского Деда Мороза и эстонского Йыулувана на границе между Эстонией и Россией
© Sputnik / Елена Вальме
Kuidas Eesti ja Venemaa jõuluvanad Narvas omavahel kohtusid

Nähtavasti tänu vihmasele ilmale ja lume puudumisele poseeris eestimaine jõuluvana filmikaameratele innukalt kõigis vikerkaarevärves vihmavarjuga, venemaine jõulutaat aga tavapärasemat saua käes hoides.

Sel aastal on kummalgi jõulutaadil ulatuslik eeskava nii Narvas kui ka Ivangorodis. Pärast peatust Narva kuusepuu juures külastavad mõlemad muinaslootegelased Eesti lasteaeda Põngerjas, õnnitlevad noori sportlasi Narva jäähallis ning käivad seejärel Ivangorodi kultuurimajas vähekindlustatud peredele korraldatud jõulupeol ja soovivad linna jõulupuu juures õnne Ivangorodi elanikele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on jõulutaatide kohtumised Venemaa ja Eesti piiril juba ammuseks traditsiooniks. Esmakordselt leidis see siis veel tavatu sündmus aset 2005. aatal. Aastatepikkuse korra kohaselt õnnitlevad kahe piirilinna jõulutaadid mõlema linna rahvast saabuva uue aasta puhul ja jagavad lastele kingitusi.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Ded Moroz, jõuluvana, Ivangorod, Narva
Samal teemal
Peterburi asekuberner: peame suhtlema, et üksteist usaldada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Venemaa sümboliks saanud ansambel Berjozka vallutab Eestiski südameid
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega