Eri Klas.

Birgitta festival kannab pühendust Eri Klasile

46
(Uuendatud 10:49 03.04.2016)
Pirita kloostri varemetes kuuel augustiõhtul toimuv Birgitta festival kannab alapealkirja "Armastusega Eri Klasilt".

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Tallinna Filharmoonia pühendab tänavuse Brigitta festivali oma kauaaegsele kunstilisele juhile ning festivali asutajale Eri Klasile. Tänavu 12. korda toimuv festival kannab sedapuhku alapealkirja "Armastusega Eri Klasilt".

"Festivalile alapealkirja andmine Eri Klasi auks on Tallinna Filharmoonia poolne kummardus Eri tehtud tööle, mida meie nüüd ilma temata jätkame," ütles Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Ainta pressiteate vahendusel, teatas BNS. "Eri viimaseks tööks kunstilise juhina oli Birgitta Festivali juhtimine. Tänavuse festivali kava on viimane, mida sai Eriga arutatud ja planeeritud. Maestro väljenduslaad oli alati väga innustav, haarav ja sütitav. Just temaga leidsime parima loomingulise meeskonna, kes viib ellu tänavuse festivali omaproduktsiooni Mozarti "Reekviem… ja elu enne"."

Maestro lese Ariel Klasi sõnul oli Eri Klas sellesuvise festivaliga seotud seni, kuni tervis lubas. "Veel oma viimastel elukuudel unistas ta, kuidas seisab algaval suvel dirigendipuldis. See mõte vaimustas ja ahvatles teda viimaste elupäevadeni," sõnas Ariel Klas. "Birgitta festivali olulisust Eri jaoks on raske mõõta, sest tegemist oli Erile väga südamelähedase festivaliga. Birgitta festival oli Erile nagu lihane laps, kelle heaks ta oli valmis töötama varahommikust hilisõhtuni."

Birgitta festival on lähiriikide ainus rahvusvaheline muusikateatrifestival ja toimub Pirita kloostri varemete vahele ehitatud ooperimajas 13.-21. augustini. Kuuel augustiõhtul on kavas viis erinevat muusika- ja tantsulavastust. Festivali omaproduktsiooni Mozarti "Reekviem… ja elu enne" tuleb ettekandele kaks korda — 18. ja 19. augustil.

 

46