Võinädal kulmineerub talve ärasaatmise ja andeksandmise päevaga.

Pühapäev talve ärasaatmine

47
(Uuendatud 09:40 13.03.2016)
Võinädal kulmineerub talve ärasaatmise ja andeksandmise päevaga. Sel päeval palusid lähedased üksteiselt andestust kõigi seljataha jäänud aasta jooksul põhjustatud ebameeldivuste ja solvangute eest.

TALLINN, 12. märts — Sputnik. Andeksandmise pühapäeva õhtul mälestati siitilmast lahkunuid. Sel päeval käidi ka saunas. Peosöökide ülejäägid visati tulle, toidunõud pesti hoolikalt puhtaks. Esmaspäeval algas Suur paast — seitse nädalat kuni vene kirikukalendri lihavõteteni.

Täna jagame teiega Sputniku oma pliiniretsepti.

Pliinide valmistamiseks võib kasutada nii piima kui ka hapupiimatooteid — hapukoort segatuna keedetud ja mahajahutatud veega, või keefirit. Hapendatud piimale lisatakse soodat ja seda võib lisada ka värskele piimale, kuid sel juhul hästi natuke. Kohustuslik komponent on muna, soola-suhkrut lisage maitse järgi. Kui tahate küpsetada õhukesi pliine, tuleb jahu võtta niipalju, et tainas oleks poolvedel, nagu näiteks 10-protsendiline hapukoor. Taignasse lisada supilusikatäis taimeõli ja kallata taimeõli ka pannile. Tainas niristada pannile kulbiga, õhukese kihina üle kogu panni. Kui tainas on juhtumisi paksem, tasub sellest teha väikesed pannkoogid.
Igasugust tavapärast pannkoogitainast annab vahelduseks mitmekesistada, lisades sellesse näiteks kõrvitsat, kabatšokki vm, või magusasõprade rõõmuks õuna, pirni jne.

Pliine võib serveerida niihästi iseseisva roana hapukoorega, võiga, keedisega kui ka lisandina lihatoidu juures või siis hommikueineks leiva-saia ja võileibade asemel. Klassikalise pliiniretsepti põhjal saate lennutada oma vaba fantaasiat nii, kuidas soovite, et külalisi maitsvalt kostitada.

Õnnestunud pliinide küpsetamist kõigile — neid süüakse ju mõnuga mitte ainult võinädalal.

 

 

47
Samal teemal
Võinädal algas: pliiniretsepte kuulsustelt
Võinädal jätkub – ja pliine pole iial liiga palju
Sportlase pliinid ämma kostitamiseks
Disaineri pannkookide retsept
Maagiliste pliinide retsept