Pliinide praadimiseks soovitab peakokk kasutada paksu põhjaga malmpanni.

Peakoka pliiniretsept hõimlaste õhtuks

58
(Uuendatud 09:39 13.03.2016)
Abiks hõimalste kostitajale, et mehe sugulased saaksid söönuks ja jääksid rahule. Täna jagab oma pliiniretsepti Sputnikuga peakokk Vladimir Upeniek

ТАLLINN, 12. märts — Sputnik. Võinädala kuuendat päeva nimetatakse hõimlaste koosviibimise päevaks. Laupäevaks kutsus noor abielunaine endale külla nadud (mehe õed) ja teised mehe sugulased.

Kui mehe õed olid vallalised, kutsus noorik koos nendega õhtut veetma ka oma vallalised sõbratarid. Kui nadud olid abielus, võis naine enda poole kutsuda ainult abibelus sõbratare. Kombekohaselt pidi iga hõimlane kaasa tooma mingisuguse kingituse.

Lisaks võinädala tavapärastele lõbustustele — saanisõit ja ringmängud — süüdati laupäeval põlema maslenitsa hirmutis — õlgedest ja kaltsudest valmistatud nukk, ja tuhk puistati põldudele, et tuleks rikkalik viljasaak. Sel päeval jäeti talvega lõplikult hüvasti.

Täna jagab Sputnikuga oma retsepti 2012. aasta Eesti parim kokk Vladimir Upeniek, kes tihti küpsetab pannkooke oma lastele.

„Kõige maitsvamaid pliine valmistab siiski mu ema. Mul on justnagu sama retsept, aga sama õhukesi ja maitsvaid ei õnnestu teha kellelgi teisel. Isegi mitte minul," ütles Vladimir.

Vladimir Upenieki pliinide retsept

Koostisained:

Piim — 0,5 l
Vesi — 0,5 l
Muna — 1 tk
Jahu — 2-3 spl
Sool — näputäis
Suhkur — 1-2 tl

Valmistamine:

Saumikseriga segada piim, vesi, muna ja jahu. Lisada suhkur ja näputäis soola ja segada veel kord. Valmis tainas pista 30 minutiks külmikusse. Enne pannilepanemist lisada taignasse rafineerimata päevalilleõli, siis saavad pliinide servad mõnusalt krõbedad. Pliinide praadimiseks soovitab peakokk kasutada paksu põhjaga malmpanni.

Head isu!

 

 

58
Samal teemal
Sportlase pliinid ämma kostitamiseks
Disaineri pannkookide retsept
Maagiliste pliinide retsept
Võinädal jätkub – ja pliine pole iial liiga palju
Võinädal algas: pliiniretsepte kuulsustelt